crnogorski  česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Cestování českých občanů z České republiky do Černé Hory

Vláda Černé Hory v souvislosti s pandemií Covid-19 a stávající situací ve světe rozhodla, že od 1. června 2020 otevírá hranice Černé Hory pro občany více jak 130 zemí světa. Mimo jiné také České republice. Rozhodujícím kritériem pro každou zemi je méně než 25 aktivních případu nakažených COVID-19 na 100.000 obyvatel. Osoby přijíždějící z takových zemí (tedy i z České republiky) se nemusí prokazovat na hranicích Černé Hory negativním testem na Covid-19, ani nemusí podstoupit dvoutýdenní karanténu.
 

1. Vycestování z České republiky: Informace o podmínkách vycestování z České republiky naleznete zde .

2. Vstup na území Černé Hory: Na území Černé Hory mohou aktuálně bez karanténních opatření vstoupit osoby cestující ze zemí, ve kterých je počet aktivních případů menší než 25 na 100.000 obyvatel. Mezi těmito zeměmi je i Česká republika. Osoby cestující z těchto zemí se nemusí na hranicích prokazovat negativním testem na Covid-19.

Seznam zemí, kde je oficiální počet aktivních případů menší než 25 na 100.000 obyvatel, najdete na stránkách Institutu pro veřejné zdraví (Institut za javno zdravlje Crne Gore).  Seznam je aktualizován jednou týdně.

3. Doprava na území Černé Hory: Černá Hora se v souvislosti s otevřením hranic otevírá i komerční dopravě ze zemí, které splňují podmínku méně než 25 aktivních případů na 100.000 obyvatel.

4. Karanténní opatření: Osoby cestující ze zemí s počtem aktivních případů nákazy Covid-19 menším, než 25 na 100.000 obyvatel, nemají po vstupu na území Černé Hory povinnost prokázat se negativním testem na Covid-19, ani nemusí podstupovat karanténu.

Cizinci s povolením k pobytu na území Černé Hory a občané Černé Hory cestující ze zemí, které nesplňují podmínku méně než 25 aktivních případů nákazy Covid-19 na 100.000 obyvatel, se musí po vstupu na území Černé Hory podrobit dvoutýdenní karanténě (buď v místě svého bydliště v Černé Hoře nebo ve státním karanténním zařízení).

5. Více informací k současným opatřením v Černé Hoře a důležité kontakty lze nalézt zde .