česky  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Pozvánka na přednášku "Příběh lodi Patria"

Přijměte pozvání na přednášku Zuzany Pavlovské z Židovského muzea v Praze s názvem "Příběh lodi Patria", která se uskuteční v Centru Holocaust a Genocidy v Johannesburgu dne 5. června 2018 od 19 hod.

Velvyslanectví ČR v Pretorii Vás zve na přednášku o lodi Patria. Přednáška bude spojena s výstavou "Zmizelí sousedé" zapůjčenou Židovským muzeem v Praze. Nebude chybět občerstvení.

Ve 30. a 40. letech minulého století židovské organizace provozovaly operace na záchranu Židů z nacisticky řízené Evropy. Navzdory porušování imigračních pravidel uplatňovaných britskou vládou zamýšlely přivézt Židy z Evropy do Palestiny (tehdy pod britským mandátem). V září 1940 se 3 600 uprchlíků z Československa, Rakouska a Maďarska nalodilo na tři lode: SS Tichomoří, SS Miloš a SS Atlantik, které směřovaly do Palestiny. Britské koloniální úřady však zabránily vstupu do země, uprchlíci byli převedeni na loď SS Patria na cestu na ostrov Mauricius.

Svoji účast potvrďte Centru Holocaust a Genocidy emailem na adresu: dowi@jhbholocaust.co.za nebo telefonicky 011 640 31 00.

 

Story of SS ship Patria Invitation

Story of SS ship Patria Invitation