česky  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Magisterský program v oboru Mezinárodní rozvojová studia

Uzávěrka přihlášek: 31. května 2018.
www.studydevelopment.cz
 

Proč studovat obor Mezinárodní rozvojová studia?

Co je to rozvoj a jak ho vnímají jednotliví lidé? Jaký je klíč ke zlepšení obživy chudých? Vhodná hospodářská politika, řádná správa věcí veřejných, přírodní zdroje, vzdělávání a zdravotní péče - všechny tyto aspekty jsou důležité, ale jak přesně by měly být řešeny s ohledem na specifika jednotlivých zemí v globálním kontextu? Pokud máte touhu hledat odpovědi na tyto otázky, pak jste ta správná osoba, která se hodí na studia Mezinárodních rozvojových studií na Univerzitě Palackého v Olomouci!

Co nabízíme?

  • jedinečný a atraktivní program vyučovaný mladými, ale zkušenými lektory: jsme první univerzitou ve střední Evropě, která začala nabízet magisterský program zaměřený na mezinárodní rozvojová studia
  • skvělé příležitosti strávit část studií v jiné zemi: spolupracujeme s více než 25 univerzitami po celém světě
  • osvěžující mezinárodní prostředí: spousta zahraničních studentů studuje na našem pracovišti
  • možnost zapojit se do společenství velmi aktivních studentů: naši studenti založili vlastní klub s názvem "Udržitelný Palacký"
  • zázemí prestižní fakulty a univerzity s více než čtyřsetletou tradicí
  • prostředí jednoho z nejkrásnějších historických měst v Evropě

Nabízíme také dvouletý magisterský program v oblasti foresight (prognostiky) pro životní prostředí a rozvoj.

O programu

Magisterský program Mezinárodní rozvojová studia vyučovaný v angličtině je první svého druhu v České republice a v regionu střední a východní Evropy a je otevřen studentům po celém světě.

 

Jedná se o prezenční dvouletý program určený nejen pro studenty (s dosaženým bakalářským vzděláním) se zaměřením na rozvoj, ale také pro studenty z příbuzných oborů, kteří se zajímají o mezinárodní rozvoj.

 

Program poskytuje studentům klíčové znalosti a dovednosti pro hlubší pochopení problémů postihujících rozvojové země a politiky mezinárodního rozvoje, včetně dovedností pro kvalitativní a kvantitativní výzkum.

 

Po úspěšném absolvování programu se studentům uděluje titul "magistr", zkráceně "Mgr.", který je ekvivalentní magisterskému studiu. Absolventi jsou připraveni na práci v oblasti mezinárodního rozvoje ve veřejném i soukromém sektoru, ve vládních a nevládních organizacích na národní i mezinárodní úrovni. Absolventi mohou také najít možnost uplatnění jako experti v projektech implementovaných v rozvojových zemích a to zejména při organizaci a řízení projektů jak v donorské, tak v cílové zemi, v diplomatických službách nebo v akademickém sektoru.