česky  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Škola Tshegofatsong v Mamelodi - slavnostní předání malého rozvojového projektu 2014

Dne 31.10.2014 se uskutečnilo slavnostní předání malého lokálního projektu Velvyslanectví České republiky ve zvláštní škole Tshegofatsong v Mamelodi. V r. 2014 škola s pomocí oficiální české rozvojové spolupráce pořídila šicí stroje a různý materiál pro pracovní terapii a výcvik dovedností žáků při práci se dřevem, s korálky a šitím.

Část prostředků škola dále využila na úpravy kontejneru, poskytnutého českou firmou, který bude sloužit jako chráněná dílna pro absolventy této školy, kteří zatím nenašli pracovní uplatnění. Prací v chráněné dílně si budou moci udržovat nabyté dovednosti a rovněž získat příjem. Celková hodnota prostředků, které byly z oficiální české rozvojové spolupráce poskytnuty na podporu projektu pracovní terapie a chráněné díly ve škole Tshegofatsong v r. 2014, představuje cca 78 tis. Kč.

U příležitosti slavnostního předání malého lokálního projektu Velvyslanectví České republiky zároveň škole předalo několik DVD a kalendář s Krtečkem a také dárek na památku ředitelce školy Z. Mkhize, která odchází do penze.
 

přílohy

projev Mamelodi 2014 / Speech Mamelodi 2014 8 KB PDF (Acrobat dokument) 5.11.2014

Galerie


Předání malého lokálního projektu v Mamelodi 2014 / Handover of Small Development Project in Mamelodi 2014