česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Velvyslanectví ČR v Pretorii
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Jednotka intenzivní péče vybavená českými technologiemi se stala „vlajkovou lodí“ 4. největší nemocnice na světě

Jihoafrické republice bylo v roce 2021 věnováno zdravotnické vybavení pro jednotky intenzivní péče a mobilní dezinfekční stanice v rámci vázaných peněžních darů. Vybavení bylo dodáno do 5 jihoafrických nemocnic a jednou z nich byla Chris Hani Baragwanath Academic Hospital, která je hodnocena jako 4. největší nemocnice na světě. Při návštěvě této nemocnice získali zástupci ZÚ Pretoria společně s hlavním dodavatelem vybavení společností LINET zpětnou vazbu, která potvrdila velký přínos této pomoci, která poskytla nezbytné a špičkové technologie v době největší vlny pandemie COVID-19 a navíc z jednotky intenzivní péče udělala vlajkovou loď" celé nemocnice.

V roce 2021 se podařilo po dvouletém vyjednávání s jihoafrickým ministerstvem zdravotnictví realizovat vázaný peněžní dar pro 5 státních nemocnic v hodnotě dosahující 20 milionů Kč. Tento dar vyšel z rozhodnutí české vlády pomoci africkým zemím snížit dopad pandemie COVID-19. Předmětem vázaného peněžního daru pro Jihoafrickou republiku bylo vybavení pro jednotky intenzivní péče a dezinfekční mobilní stanice pro pacienty s COVID-19. Jihoafrické nemocnice prošly významnou zkouškou během pandemie COVID-19, potýkaly se s nedostatkem zdravotnického vybavení a právě vybavení pro jednotky intenzivní péče sklidilo největší úspěch.

V provincii Gauteng bylo dodáno vybavení pro jednotku kritické intenzivní péče (JIP) o 22 lůžkách ve státní nemocnici Chris Hani Baragwanath Academic Hospital, která je hodnocena jako 4. největší nemocnice na světě. Součástí dodaného vybavení byla lůžka pro kritické stavy pacientů vyžadující pokročilé funkce, nemocniční mosty, chirurgické přístroje, čističe vzduchu a nemocniční nábytek.

Jedním z hlavních dodavatelů vázaných peněžních darů byla společnost LINET, která navštívila Jihoafrickou republiku ve dnech 4. - 5. 4. a chtěla se podívat do nemocnice Chris Hani Baragwanth Hospital na dodané vybavení. Zástupci obchodně-ekonomického úseku českého velvyslanectví ji při této příležitosti doprovodili a připravili jednání se CEO nemocnice, hlavními manažery, dotačním výborem, hlavní doktorkou dané JIP a zástupci provinční vlády z odboru zdravotnictví. Vedle toho měla česká delegace možnost se podívat do dané JIP osobně a pohovořit se sestrami o jejich zkušenosti s českým vybavením. Výstupem z této návštěvy byla mnohačetná děkovná slova ze strany vedení nemocnice, manažerů, hlavní doktorky a i sester, které každodenně vybavení používají. Podle jejich slov dar představuje neocenitelnou pomoc, která dorazila v době, kdy to bylo nejvíce potřeba, což bylo během 3. nejtěžší vlny pandemie COVID-19 v červenci a srpnu 2021. Navíc JIP vybavená špičkovými českými technologiemi se podle hlavní doktorky stala vlajkovou lodí" celé nemocnice.   

Návštěva nemocnice Chris Hani Baragwanath Hospital

Návštěva nemocnice Chris Hani Baragwanath Hospital

 

Návštěva nemocnice Chris Hani Baragwanath Hospital

Návštěva nemocnice Chris Hani Baragwanath Hospital

 

Zpracovala Ing. Kristýna Maina Chvátalová, ekonomická diplomatka, Velvyslanectví České republiky v Pretorii.