česky  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Prezentace českých firem obranného průmyslu pro jihoafrickou armádu a policii v Pretorii

(Archivní článek, platnost skončena 31.12.2021.)

Dne 30. října 2020 (od 9h) se v jihoafrické Pretorii uskuteční specializovaná prezentace produktů českého obranného průmyslu pro vybrané složky jihoafrické armády a policie, zástupce ministerstva obrany a státní akviziční agentury ARMSCOR, jihoafrické asociace obranného průmyslu (AMD), zahraniční vojenské přidělence, distributory zbraní a střeliva. Akci pořádá obchodní oddělení velvyslanectví v Pretoii ve spolupráci s jihoafrickými dovozci českých společností (mj. České zbrojovky, DSS, STV Technology aj.). Prezentace bude probíhat formou tzv. Českého střeleckého dne (Czechia Shooting Day) v prostorách střeleckého ranče jihoafrické armády (SANDF).

Na akci budou představeny, prezentovány a samotnými účastníky testovány produkty českých firem. Bude zřízeno několik stanovišť pro různé typy produktů (střelných zbraní) a forem testování. Účastníci rozdělení do skupin si důkladně osahají a vyzkouší nejnovější technologie pod odborným dohledem. Po prezentaci bude vytvořen prostor pro obchodní jednání a podáváno občerstvení. Každý host obdrží propagační materiály a dárky, které poskytnou místní dovozci a české firmy.

Cílem projektu ekonomické diplomacie je propagace konkrétních produktů českého obranného průmyslu zaměřená na chystané příležitosti a tendry, které připravuje jihoafrická armáda SANDF a policie SAPS pro nadcházející rozpočtové období a v neposlední řadě budování dobrého jména a prestiže české značky a obecného povědomí o českých výrobcích obranného průmyslu u klíčových zákazníků a potenciálních odběratelů v JAR.

Bližší informace naleznete v pozvánce na tzv. Czechia Shooting Day 2020 (PDF, 2 MB) v angličtině, případně kontaktujte ekonomický úsek zastupitelského úřadu na emailových adresách: commerce_pretoria@mzv.cz, viktor_dolista@mzv.cz. Pozvánka ke stažení. 


Autor: Mgr. Viktor Dolista, ekonomický diplomat Velvyslanectví ČR v Pretorii