česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Velvyslanectví České republiky v Pretorii
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Nabídka pro české firmy obranného sektoru k účasti na Africa Aerospace and Defence 2020 v JAR

Tradiční přehlídka námořních, leteckých a pozemních technologií Africa Aerospace and Defence (AAD 2020) v Pretorii v Jihoafrické republice je největší svého druhu na africkém kontinentu. Letošní 11. ročník se uskuteční v termínu 16.-20. září. Velvyslanectví ČR připravuje v rámci projektu ekonomické diplomacie ministerstva obrany a ministerstva zahraničí jednotný český stánek, který bude sloužit jako platforma k jednáním a prezentaci účastníků z řad českých firem. České firmy obranného sektoru, jež mají o prezentaci na přehlídce AAD v JAR zájem, prosíme, aby potvrdily svojí účast co nejdříve, nejpozději však 30. dubna 2020.

Veletrh AAD je výbornou příležitostí k prezentaci a navázání obchodních kontaktů v rámci celého regionu. Na akci se setkávají zástupci ozbrojených, záchranných a policejních složek, výrobci a distributoři z celé Afriky a dalších zemí. V roce 2018 se zúčastnilo 35 tisíc registrovaných obchodníků ze 112 zemí. Vystavovatelů bylo 486 včetně 40 národních pavilonů. Dvoudenní leteckou přehlídku shlédlo přes 200 tisíc civilních návštěvníků. 

Účastníci z řad českých firem si mohou zvolit ze dvou až tří variant svojí účasti:

Finančně náročnější možnost počítá s vlastní výstavní plochou pro českou firmu (3 x 4 m²) v rámci českého pavilonu. Účastníci si v tomto případě budou hradit náklady na výzdobu a vybavení svojí plochy stánku. Cena se v tomto případě bude pohybovat kolem 125 000,- Kč za výstavbu a vybavení plochy. Pronájem výstavní plochy českého pavilonu zajišťuje velvyslanectví v Pretorii. Případné změny či doplnění vybavení oproti návrhu stánku v příloze jsou možné a bude nutné je individuálně dořešit s dodavatelem firmou EXPO Solutions, kontakty dodá velvyslanectví v Pretorii.

Druhá a levnější varianta počítá s účastí v zástupce firmy rámci oficiální české delegace, avšak bez vlastní výstavní plochy. Firmy v tomto případě budou k jednáním a prezentaci využívat společnou část a budou přispívat částkou okolo 20 000,- Kč na instalaci, výzdobu a vybavení společné části českého pavilonu a zahrnutí názvu a loga firmy mezi vystavovatele a zveřejnění v oficiálním katalogu výstavy.

V případě, že firmy budou zájem o vlastní výstavní plochu mimo oficiální stánek ČR (třetí varianta), je možné požádat obchodně-ekonomický úsek velvyslanectví o zprostředkování rezervace u pořadatele veletrhu AAD.

Vedle účasti na veletrhu a letecké přehlídce dostanou české firmy prostor pro prezentaci v rámci číše vína a recepce pro místní partnery a individuálních jednání. Delegaci českých firem a jednání s oficiálními delegacemi a zástupci armády a ministerstva obrany Jižní Afriky povede náměstek ministra obrany či vysoký zástupce Armády ČR.

Na přehlídce AAD bude taktéž možné zdarma vystavovat a prezentovat leteckou a vojenskou techniku v areálu letecké základny a zařadit demonstraci produktů letecké a obranné techniky do oficiálního programu veletrhu. Náklady na přepravu z ČR hradí vystavovatel.

Podrobnosti ohledně účasti v rámci projektu, přepravy a proclení vystavovaných exponátů a maket pro český stánek a další informace poskytne ekonomický úsek velvyslanectví v Pretorii.

Předběžný návrh českého pavilonu od EXPO Solutions. (PDF, 7 MB)

Finanční kalkulace (dle návrhu pavilonu EXPO Solutions). (PDF, 176 KB)

Kontakt: Mgr. Viktor Dolista, T: +27 12 431 2380, E: commerce_pretoria@mzv.cz, viktor_dolista@mzv.cz