česky  english 

rozšířené vyhledávání

Visegrádský dům v Kapském Městě

Visegrádský dům v Kapském Městě je pilotním projektem spolupráce České republiky, Maďarska, Polska a Slovenska mimo evropský kontinent.

K otevření Visegrádského domu došlo během oficiálního jednání tehdejší první náměstkyně MZV Heleny Bambasové v březnu 2010. Slavnosti se účastnili velvyslanci všech čtyř zemí akreditovaní v Jihoafrické republice.

Společné foto velvyslanců zemí V4 a první náměstkyně ministra zahraničních věcí paní Heleny Bambasové

Visegrádský dům slouží především občanům dotčených zemí v rozličných konzulárních otázkách, nicméně jeho využití je širší. Pořádají se zde různá kulturní vystoupení, prezentační akce zaměřené na rozvoj obchodu atd.

 

Společné foto paní náměstkyně Heleny Bambasové a velvyslanců zemí V4 Označení budovy Visegrádského domu v Kapském Městě Podpis smlouvy

 

www.visegradgroup.eu

 

Velvyslanectví ČR v Pretorii zajišťuje pravidelné konzulární dny v Kapském Městě. Konají se většinou každý měsíc po dobu dvou dnů mezi 9.00 – 14.30 ve Visegrádském domě (budova bývalého Generálního konzulátu ČR), Fleetwood Avenue 2, Claremont. Konkrétní data jsou k dispozici v části Víza a konzulární informace či telefonicky na Velvyslanectví ČR v Pretorii na telefonním čísle 012 4312380.

Pro vyřízení žádostí je nutné si předem sjednat schůzku prostřednictvím Velvyslanectví ČR v Pretorii (consulate_pretoria@mzv.cz nebo na telefonním čísle 012 4312380).

Ve Visegrádském domě nelze podat žádost o vízum.