česky  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Angola: podmínky vstupu do země

VSTUP NA ÚZEMÍ A TRANZIT:
V současné době není možný vstup do země. Všechny hranice země jsou uzavřeny.

Opatření:

Angola zpřísnila od 9.7. znovu restriktivní opatření, a to především z důvodu prudkého nárůstu počtu případů covid-19. Provincie Luanda a obec Cazengo v Cuanza-Norte zůstanou v karanténě (cerca sanitaria) až do 9. srpna 2020. Státní ministr Adão de Almeida informoval, že rozhodnutí vzešlo ze schůzky mezi prezidentem Lourençem a Komisí pro prevenci a boj proti pandemii. Přítomnost veřejných zaměstnanců je snížena na 50% kapacity, nošení masek se je opět povinné.Na rozhodnutí znovu otevřít školy a university v pondělí dne 13-7. se však zatím nic nemění.

V Angole platí nadále tzv. stav veřejné kalamity (platí do odvolání). Přitom ještě dne 27. 6.. schválila vláda uvolňování opatření, mezi které patří umožnění oficiálních sportovních aktivit a tréningu s výjimkou rekreačních sportů (zatím jsou povoleny venkovní aktivity ve vybraných časech; bez omezení od 13. 7.), příprava na otevření základních škol druhého stupně, středních a vysokých škol (předběžně od 13. 7.) a znovuotevření vybraných duchovních institucí kromě institucí v provinciích Luanda a Kwanza Norte (ty by se měly otevřít až od 24. 7.). Činnost veřejných institucí je i nadále povolena s 50% provozem a 50% počtem pracovníků. Jsou otevřena veškerá zdravotnická zařízení, provoz restaurací a barů je povolen; služby, obchody, zemědělská a průmyslová činnost bez omezení, stavební práce možné v omezené míře. Na veřejnosti je povinné nošení roušek.

Od úterý 26. 5. začal v Angole platit tzv. stav veřejné kalamity, který nahradil stav nouze a bude platit do odvolání. Cílem je umožnit postupný proces návratu k normálnímu společenskému životu v zemi, i když angolská vláda uznává, že stále existuje „vysoké riziko nákazy“ COVID-19.

Na veřejnosti i nadále platí povinné nošení roušek.

Cestování:

Možné pouze speciální repatriační lety. Lety do a z Luandy, budou obnoveny až poté, co Angola zruší národní a provinční karanténu (nyní zatím do 9.8.), budou omezeny na 75% kapacity letadla a na jednu třetinu obvyklé frekvence bude určeno ministerstvo dopravy. To je jedna z podmínek pro návrat letecké dopravy z Angoly a do zahraničí, která je definována v leteckých informacích zaslaných Národním institutem pro civilní letectví.

Mezinárodní lety jsou proto stále pozastaveny na dobu neurčitou. Nadále jsou umožněny jen speciální repatriační a humanitární lety. Při příletu do země je nezbytné předložit test na COVID (nejdéle 8 dní starý) a podrobit se 14 denní karanténě ve veřejných institucích či v hotelu po předchozím oficiálním schválení. Při odletu ze země je vyžadován test na COVID pouze v případě, že v zemi destinace je tento test vyžadován.

Provincie Luanda a Kwanza Norte jsou i nadále vedeny jako tzv. národní sanitární zóny, kde je omezený vstup i výstup. Pro pohyb přes hranice těchto zón je zapotřebí zvláštní povolení.

ODKAZY NA MÍSTNÍ INSTITUCE:

https://www.portaldeangola.com/category/governo/ministerios/

https://www.angop.ao/angola/pt_pt/noticias/politica/2020/4/22/Situacao-Calamidade-vigora,9a3591bb-a6e0-446f-b6aa-5bcf77969d88.html