česky  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Angola: podmínky vstupu do země - nově 7 denní karanténa + antigenní test při příletu

Angola i nadále prodloužila stav národní kalamity do 10. 4. 2021. Cestování do Angoly je možné jen ve speciálních případech, běžné turistické cesty zatím nejsou umožněny. Šíření nákazy se mírně zpomaluje. Nově je při příletu vyžadován antigenní test na místě.
Velvyslanectví upozorňuje, že z důvodu důsledné kontroly nad cestovatelem, který byl umístěn do karantémy, mu bude po dobu jejího trvání imigrační policií zadržen cestovní pas. Pas bude cestovateli vrácen po obdržení osvědčení Ministerstva zdravotnictví Angoly o absolvování karantény a na základě předložení negativního PCR testu. Velvyslanectví prověřuje, na základě jakého právního dokumentu je pas zadržen, současně však nemá nástroj, jak této praxi čelit, neboť toto spadá plně do kompetence angolských národních orgánů.

Opatření: Nadále platí stav národní kalamity - do 10.4. Povinné je nadále nošení roušek na veřejnosti, dodržování hygienických zásad a i zachování tzv. cerca sanitária pro hlavní město Luandu (pro vstup a výstup z hlavního města je vyžadován negativní PCR test na COVID realizovaný max. 7 dní před). Mezinárodní lety byly obnoveny  (jen pro omezený výčet typů cest, nikoliv turistické cesty). Při vstupu a výstupu do země se musí cestující prokázat negativním PCR testem na COVID-19 platným max. 72 hodin, navíc při vstupu nutno absolvovat i PCR test. Povinná karanténa, během které je zadržen pas trvá 7 dní, ukončena je dopisem MZ. Od 25. 2. 2021 byly obnoveny lety mezi Angolou a JAR, Namibií a Brazílií. Nadále platí zákaz vstupu osob z Velké Británie, Nigérie a Austrálie. Množí se případy, kdy cizincům při vstupu na území Angoly cizinecká policie zadrží na celou dobu pobytu pas, ZÚ situaci prověřuje, ale obdobnou zkušenost mají i cestovatelé z jiných zemí, např. USA.

Cestování: Podmínky pro cestování jsou stále stejné s tím, že hranice země jsou stále uzavřené a jsou povoleny lety v omezených případech.

Po vstupu do země je cestovatel povinen nastoupit 7 denní karanténu, na začítku které je mu odebrán cestovní pas. Po 7 dnech je cestovatel povinen absolvovat PCR test, se kterým se - v případě nedativního výsledku obrátí na Ministerstvo zdravotnictví Angoly, které mu vystaví potvrzující dopis pro Cizineckou policii, který mu na jeho základě vydá zpět cestovní pas.

 

ODKAZ NA OFICIÁLNÍ ZPRÁVU K PRODLOUŽENÍ STAVU NÁRODNÍ KALAMITY V ANGOLE:

Portal Oficial do Governo da República de Angola - Notícias - GOVERNO ACTUALIZA MEDIDAS DE CONTROLO DA COVID-19

Portal Oficial do Governo da República de Angola - Notícias - COVID-19 – Actualização do Decreto Presidencial, a partir de 9 de Setembro de 2020