česky  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Angola: podmínky vstupu do země

Angola i nadále prodloužila stav národní kalamity do 9. 2. 2021. Cestování do Angoly je možné jen ve speciálních případech, běžné turistické cesty zatím nejsou umožněny.

Opatření: Stav národní kalamity byl po deváté prodloužen od 11. 1. do 9. 2. 2021. Některá opatření jsou stále platná jako povinné nošení roušek na veřejnou, dodržování hygienických zásad a i zachování tzv. cerca sanitária pro hlavní město Luandu (pro vstup a výstup z hlavního města je vyžadován negativní PCR test na COVID realizovaný max. 7 dní před).
Přehledně opatření:
žáci prvního stupně se opět vrátí do škol od 10. 2. 2021, ostatní školy jsou otevřené již od října 2020;
jesle a mateřské školy jsou stále uzavřeny;
od 18. 1. se vrátí publikum na sportovní zápasy s využitím však jen 10 % kapacity stadionu;
realizace duchovních aktivit bude možná jen 4x týdně;
otevírací doba obchodů a služeb 7:00-22:00;
otevírací doba restaurací 6:00-21:00.

Podmínky pro cestování jsou stále stejné s tím, že hranice země jsou stále uzavřené a jsou povoleny lety v omezených případech. Platí to, co bylo nastaveno v září 2020 - od 14. 9. je obnovena domácí letecká doprava, mezinárodní lety byly obnoveny od 21. 9. (jen pro omezený výčet typů cest, nikoliv turistické cesty). Při vstupu a výstupu do země se musí cestující prokázat negativním PCR testem na COVID-19 platným max. 72 hodin. V oficiální komunikaci se již nemluví o povinné karanténě. Nově je zakázan vstup cestujícím z JAR, Velké Británie, Nigérie a Austrálie.

 

ODKAZ NA OFICIÁLNÍ ZPRÁVU K PRODLOUŽENÍ STAVU NÁRODNÍ KALAMITY V ANGOLE:

 

Portal Oficial do Governo da República de Angola - Notícias - GOVERNO ACTUALIZA MEDIDAS DE CONTROLO DA COVID-19

Portal Oficial do Governo da República de Angola - Notícias - COVID-19 – Actualização do Decreto Presidencial, a partir de 9 de Setembro de 2020