česky  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Covid19 - aktuální podmínky cestování do Angoly a návratu do ČR

Vstup na území Angoly stále podmíněn PCR testem i u plně vakcinovaných osob.

VSTUP NA ÚZEMÍ ANGOLY: S účinností dnem 16. května 2022 byl v Angole prezidentským dekretem zrušen stav veřejné kalamity. Přesto je nutné mít i pro plně očkované osoby před vstupem do země PCR test (ne starší než 72 hod. před odletem/vstupem přes pozemní hraniční přechod). Na hraničních přechodech je poté nutno absolvovat antigenní test, který je prováděn zdarma. Rovněž nadále platí, že je nejpozději 72 hod. před vstupem do země nutno vyplnit registrační formulář https://viagem.covid19.gov.ao/en/TESTOVANÉ OSOBY

V případě pozitivního vstupního antigenního  testu po vstupu do do země je povinná 14 denní karanténa či negativního u neočkované osoby. Karanténa je považována za dokončenou na základě vydaného osvědčení od zdravotnického orgánu, který daná osoba obdrží po absolvování antigenního testu s negativním výsledkem 14. den od začátku karantény. Imigrační orgány často zadržují cestovní doklad cestovatele, podmínkou pro vrácení dokladu je předložení osvědčení o ukončení karantény. Porušení karantény je sankciováno v rozmezí 250 000 až 350 000 Kwanza (363-510 EUR).

Stanovuje se povinnost předložit výsledek negativního testu na COVID-19 ne starším než 48 hodin

Pro testování jsou vyhrazeny lékárny a laboratoře dle nařízení Ministerstva zdravotnictví. 

OSOBY S PRODĚLANÝM COVIDEM

není zohledněno

DĚTI

Všechna uvedená opatření se týkají pouze osob starších 18 let. 

PŘÍJEZDOVÝ FORMULÁŘ

Příjezdový formulář lze nalézt na https://viagem.covid19.gov.ao/en/

PODMÍNKY NA MÍSTĚ

Stav veřejné kalamity zrušen

 

POSTUP PŘI NÁKAZE COVIDEM

 

Při pozitivním antigenním testu při příletu na letiště, či RT-PCR testu během pobytu je nutno kontaktovat nejbližší zdravotnické středisko či linku 111 (provincie Luanda a Benguela) a řídit se pokyny hygienických pracovníků. Opustit zemi lze až v případě negativního RT-PCR testu.   

TRANZIT

V případě tranzitu bez vstupu na angolské území není zapotřebí absolvovat povinnou 14denní karanténu. Jsou vyžadována epidemiologická opatření dle cíle cesty. 

UŽITEČNÉ KONTAKTY 

Portal Oficial do Governo da República de Angola

Portal Oficial do Governo da República de Angola - Notícias – GOVERNO

Více informací v aktualizovaném prezidentském dekretu, který vstoupil v platnost 24. 12. 2021 a platí do 15. 1. 2022 - Aktualizovaný prezidentský dekret v platnosti od 16. ledna 2022 (jen v portugalštině).

PODMÍNKY NÁVRATU DO ČR

Přehled podmínek návratu do České republiky.

 

 

přílohy

Prezidentský_dekret_220114_port 1 MB PDF (Acrobat dokument) 17.1.2022