česky  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

COVID19 - aktuální podmínky cestování do Botswany a návratu do ČR

VSTUP NA ÚZEMÍ
Podmínkou vstupu do země je plná vakcinace osob starších 12 let nebo platný PCR test. Občané České republiky mohou vstupovat a pobývat na území Botswanské republiky bez víz. Bezvízový styk se týká cest za účelem turistickým, oficiálním a obchodním. Celková doba pobytu bezvízového pobytu nesmí přesáhnout celkem 90 dní (kumulativně) během jednoho roku. Kromě platného cestovního dokladu by všichni cizinci při návštěvě Botswany měli při vstupu do země zdůvodnit účel cesty, popř. uvést kdo je do Botswany zve a kdy hodlají opustit zemi. Z tohoto důvodu může být při vstupu do země požadováno předložení dokumentů jako zpáteční letenka, potvrzení o ubytování, potvrzení o účelu cesty či kontakt na zvoucí osobu.
Vzhledem k tomu, že opakovaně dochází k tomu, že někteří botswanští imigrační úředníci si nejsou vědomi bezvízového režimu pro občany ČR, doporučujeme, aby si cestující do země vzali kopii nóty http://www.mzv.cz/public/3f/81/66/819329_736269_nota_Botswana.pdf. Touto nótou botswanská strana potvrzuje bezvízový styk pro české občany pro krátkodobé pobyty.

OČKOVANÉ OSOBY

Podmínkou vstupu do země je od 12.2. plná vakcinace - zatím není vyžadováno přeočkování posilující dávkou nebo platný PCR test.

TESTOVANÉ OSOBY

Pro vstup do země je nutný PCR test nebo plá vakcinace (to platí od 18.3.2022).

Vzhledem k tomu, že se pravidla pro vstup do země často mění, doporučujeme před cestou kontaktovat místní kompetentní ministerstvo (Ministry of Nationality, Immigration, and Gender Affairs) na emailu mnig-pro@.gov.bw.

 

OSOBY S PRODĚLANÝM COVIDEM

ŽÁDNÉ VÝHODY

DĚTI

 Starší 12 let jako dospělí, nutná plná vakcinace nebo test.

PŘÍJEZDOVÝ FORMULÁŘ

NA LETIŠTI

PODMÍNKY NA MÍSTĚ

V zemi byl 1. října 2021 ukončen stav nouze.  Obchody jsou otevřeny bez omezení a na veřejnosti je povinné nošení roušek a dodržování hygienických opatření. Zakázán prodej alkoholu ruší. Restaurace jsou otevřeny bez omezení.

POSTUP PŘI NÁKAZE COVIDEM

Od 23. února 2022 platí nové podmínky:

- plně vakcinovaná pozitivně testovaná osoba, která je bez symptomů: 5 dnů samoizolace

- částečně vakcinovaná nebo nevakcinovaná osoba, která je též bez symptomů: 5 dnů samoizolace

- všechny osoby, vakcinované či nevakcinované, u kterých se projeví alespoň mírné symptomy nebo více symptomů: samoizolace - alespoň 10 dmů, pokud lékař nerozhodne jinak v souvislosti se závažnějším průběhem onemocnění

UŽITEČNÉ KONTAKTY

ttps://www.gov.bw/

Laboratoře testující na covid:

Diagnofirm Medical Laboratories Pathology

iqbal@diagnofirm.co.bw

Tel: +26771320331


Gaborone Laboratory
Plot 12583, Nyerere Drive,
Middlestar, Gaborone.
Tel:+26 395 0007
MON-FRI (7AM – 6PM)
SAT (7AM – 1PM)

DOPRAVA A TRANZIT

Mezinárodní lety jsou zajišťovány z JAR a z Etiopie, jsou však omezený z důvodu mutace viru omicron, kontaktujte dopravce. Pozemní hraniční přechody jsou v provozu.

Botswana je rozdělena do 9 zón, povolení k průjezdu jednotlivými zónami lze získat online pomocí mobilní aplikace. Více informací zde: https://covid19.permits.co.bw/ a mapa zón zde: https://covid19portal.gov.org.bw/covid-19-zonal-map?v=202005211151

 

PODMÍNKY NÁVRATU DO ČR

 

Přehled podmínek návratu do České republiky https://www.mzv.cz/jnp/cz/cestujeme/aktualni_doporuceni_a_varovani/nova_pravidla_navratu_do_cr_od_9_7_2021a.html

4. ODKAZY NA MÍSTNÍ INSTITUCE

https://www.gov.bw/

Botswana Tourism Organisation | Official Site of Botswana Tourism Organisation

COVID-19 | Government of Botswana

Laboratoře testující na covid:

Diagnofirm Medical Laboratories Pathology

iqbal@diagnofirm.co.bw

Tel: +26771320331

Gaborone Laboratory
Plot 12583, Nyerere Drive,
Middlestar, Gaborone.
Tel:+26 395 0007
MON-FRI (7AM – 6PM)
SAT (7AM – 1PM)

přílohy

Nóta Botswana 552 KB PDF (Acrobat dokument) 1.9.2016