česky  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Botswana: podmínky vstupu do země

Dle aktuálního Ochranného opatření MZČR platí od 26.2. do 11.4. zákaz vycestování občanů ČR do Botswany.
Veškeré obchody, výrobní provozy a školská zařízení jsou otevřeny bez omezení a na veřejnosti je povinné nošení roušek a dodržování hygienických opatření.

DOPRAVA: tevřena jsou letiště v Gaborone, Kasane a Maun. Od 1. 12. 2020 se otevřely pozemní hranice (Kazungula road, Kanzungula ferry, Ngoma, Ramokgwebana, Martins Drift, Ramatlabama, Tlokweng, Mamuno, Pioneer a Mohebo) a letiště Phillip G. Matante ve Francistown. 

Podmínky vstupu do země: Občané České republiky mohou vstupovat a pobývat na území Botswanské republiky bez víz. Bezvízový styk se týká cest za účelem turistickým, oficiálním a obchodním. Celková doba pobytu bezvízového pobytu nesmí přesáhnout celkem 90 dní (kumulativně) během jednoho roku.
Kromě platného cestovního dokladu by všichni cizinci při návštěvě Botswany měli při vstupu do země zdůvodnit účel cesty, popř. uvést kdo je do Botswany zve a kdy hodlají opustit zemi. Z tohoto důvodu mohou být při vstupu do země požadováno předložení dokumentů jako zpáteční letenka, potvrzení o ubytování, kontakt na zvoucí osobu apod.
Vzhledem k tomu, že opakovaně dochází k tomu, že někteří botswanští imigrační úředníci si nejsou vědomi bezvízového režimu pro občany ČR, doporučujeme, aby si cestující do země vzali kopii nóty uvedené na webové stránce http://www.mzv.cz/public/3f/81/66/819329_736269_nota_Botswana.pdf. Touto nótou botswanská strana potvrzuje bezvízový styk pro české občany pro krátkodobé pobyty.

Opatření:

Všichni cestující do Botswany musí předložit negativní PCR test na COVID-19 před odletem do země či na pozemních hranicích (platnost max. 72 hodin), podrobit se screeningu na hranici/letišti, po dobu 14 dnů musí být cestující v kontaktu s místní zdravotnickou institucí z důvodu hlášení možných symptomů. Občané Botswany či osoby s pobytem, kteří nesplňují uvedené požadavky, musí nastoupit do povinné karantény na 14 dní a nechat se otestovat na vlastní náklady. Cizincům, kteří nesplňují zmíněné požadavky, nebude umožněn vstup do země. V případě, že se u cestujících budou projevovat symptomy COVID-19, budou se muset podrobit povinné karanténě a nechat se otestovat na místě.

ODKAZY NA MÍSTNÍ INSTITUCE:

https://www.gov.bw/

Laboratoře testující na covid:

Diagnofirm Medical Laboratories Pathology

iqbal@diagnofirm.co.bw

+26771320331


Gaborone Laboratory
Plot 12583, Nyerere Drive,
Middlestar, Gaborone.
Tel:+26 395 0007
MON-FRI (7AM – 6PM)
SAT (7AM – 1PM)

 

přílohy

Nóta Botswana 552 KB PDF (Acrobat dokument) 1.9.2016