česky  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Botswana: podmínky vstupu do země

V Botswaně se zatím neprojevuje druhá vlna nákazy COVID-19 a nárůst je zatím nízký (oficiální statistiky ani neuvádí nárůst za den). Veškeré obchody, výrobní provozy a školská zařízení jsou otevřeny bez omezení a na veřejnosti je povinné nošení roušek a dodržování hygienických opatření.

DOPRAVA: Všichni cestující do Botswany musí předložit negativní PCR test na COVID-19 před odletem do země či na pozemních hranicích (platnost max. 72 hodin), podrobit se screeningu na hranici/letišti, po dobu 14 dnů musí být cestující v kontaktu s místní zdravotnickou institucí z důvodu hlášení možných symptomů.

Opatření: Od 9. 11. 2020 se postupně začaly otevírat hranice země. Nejdříve otevřelo mezinárodní letiště Sir Seretse Khama v Gaborone, letiště Kasane a Maun. Následně od 1. 12. 2020 se otevřely pozemní hranice (Kazungula road, Kanzungula ferry, Ngoma, Ramokgwebana, Martins Drift, Ramatlabama, Tlokweng, Mamuno, Pioneer a Mohebo) a letiště Phillip G. Matante ve Francistown.  Občané Botswany či osoby s pobytem, kteří nesplňují uvedené požadavky, musí nastoupit do povinné karantény na 14 dní a nechat se otestovat na vlastní náklady. Cizincům, kteří nesplňují zmíněné požadavky, nebude umožněn vstup do země. V případě, že se u cestujících budou projevovat symptomy COVID-19, budou se muset podrobit povinné karanténě a nechat se otestovat na místě.
 

ODKAZY NA MÍSTNÍ INSTITUCE:

https://www.gov.bw/