česky  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Důležité upozornění pro cestující do JAR

V souvislosti s probíhající 3. vlnou pandemie Covid-19 (mutace delta) v zemi, je s účinností od 28. 6. 2021 v zemi vyhlášen „lockdown“ ve stupni č. 4 (5. je nejpřísnější). 

Jsou zakázána jakákoliv (politická, náboženská, společenská) shromáždění a platí zákaz nočního vycházení od 21:00 do 04:00 hod. Restaurace jsou uzavřeny s výjimkou prodeje „take away“, platí absolutní zákaz prodeje alkoholických nápojů. Je nadále zachována povinnost nosit na veřejnosti ochranou roušku, nedodržování nařízení je postihováno zákonem. 
Provincie Gauteng, ve které se nachází i mezinárodní letiště v Johannesburgu, je uzavřena a lze z ní cestovat jen výjimečně, z důvodů jiných, než turistických.
Upozorňujeme, že JAR je na základě aktuálně platného ochranného opatření Ministerstva zdravotnictví ČR zařazena do seznamu zemí s extrémním výskytem nákazy Covid-19 a důrazně se nedoporučuje do země cestovat. O vývoji situace budeme na webové stránce velvyslanectví informovat, jakmile budou známy další podrobnosti nebo případné změny.

Autor: Velvyslanectví ČR v Pretorii