česky  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Jihoafrická republika: podmínky vstupu do země

VSTUP NA ÚZEMÍ A TRANZIT:
V současné době není možný vstup na území JAR. I bude nadále umožněna jen nákladní doprava a zvláštní repatriační lety).
Od 1. 6. byl celonárodně snížen stupeň ohrožení na úroveň 3 (5ti stupňová škála, nejvyšší je stupeň 5). Díky tomu byl obnoven provoz všech obchodů, výrobních zařízení a dolů a povolení výkonu většiny profesí (zaměstnavatelé jsou ale povinni zajistit dodržování přísných hygienických opatření): daný krok je motivován potřebou otevřít v maximální možné míře ekonomiku země (návrat do práce až 8 mil. osob). Zrušen noční zákaz vycházení. Hranice státu zůstávají uzavřeny i po 1. 6. 2020 (v rámci mezinárodní dopravy je nadále umožněna jen nákladní doprava a zvláštní repatriační lety). Tato situace může dle současných odhadů trvat až do ledna 2021. Rovněž pohyb osob mezi provinciemi JAR zůstává do značné míry omezen - povolen je pouze v odůvodněných případech spíše technické povahy či výkonu zaměstnání a za účelem účasti na pohřbu (žádná turistika či soukromé/rodinné návštěvy). Povinné je nošení roušek na veřejnosti.
 

Opatření - výhled: Oblasti s nízkým výskytem nákazy budou moci postupně přejít na volnější stupně 2 a 1. Naopak v případě prudkého nárůstu může být v ohrožené oblasti znovu vyhlášen stupeň vyšší. Oblasti s výskytem 5 registrovaných případů nákazy na 100.000 obyvatel budou vyhlášeny jako "hot spots": v současnosti jsou to následující městské aglomerace: Tshwane (včetně Pretorie), Johannesburg, Ekurhuleni, Ethekwini, Nelson Mandela Bay, Buffalo City a Kapské Město. Jako aktuální "hot spots" byly dále označeny následující oblasti: West Coast, Overberg a Cape Winelands v provincii Západní Kapsko, oblast Chris Hani v provincii Východní Kapsko a oblast iLembe v provincii KwaZulu-Natal. Seznam bude aktualizován každé dva týdny.
 

DOPRAVA:

Pouze repatriační lety.

OPATŘENÍ: 

Není povolen vstup do země cizincům. 

ODKAZY NA MÍSTNÍ INSTITUCE:

http://www.dirco.gov.za/

http://www.thepresidency.gov.za/

https://www.tourism.gov.za/Pages/home.aspx