česky  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Covid19 - aktuální podmínky cestování do Lesotha a návratu do ČR

1. VSTUP NA ÚZEMÍ A TRANZIT

Podmínkou pro vstup do země je mít u sebe negativní výsledek RT-PCR testu (děti od 2 let věku také), který nebude starší 72 hodin před časem odletu.

DOPRAVA

Země je otevřena pro cestující včetně turistů, všechny hraniční přechody a mezinárodní letiště Moshoeshoe I International Airport jsou v provozu. Všechny osoby ve věku od 2 musí předložit negativní PCR na COVID-19 ne starší 72 h před odletem.

 Fungují komerční lety?  ANO
 Funguje veřejná doprava?  ANO

Informace o karanténě: Jsou občané ČR povinni jít do karantény?  Ne - při příjezdu budou cestovatelé muset předložit negativní výsledek testu na COVID-19, který nebude starší 72 hodin od času odletu.

OPATŘENÍ

 Vláda Lesotho snížila opatření pro lockdown dne 10.10. na úroveň stupeň 2 (Blue Alert), což zmírňuje omezení některých veřejných aktivit a zachovává povinné masky na veřejných místech a celonárodní zákaz vycházení  den od 12:00 do 4:00.  Po celou dobu je nutné dodržovat protokoly o zdraví a bezpečnosti COVID-19, včetně dodržování pokynů pro sociální distancování, hygienu a hygienu a používání vhodných osobních ochranných prostředků, jako jsou masky na obličej.  Supermarkety, lékárny a většina podniků mohou fungovat v souladu s bezpečnostními protokoly.  Zaměstnanci jsou instruováni, aby pracovali, pokud je to možné, z domova.

Testování na COVID-19
Jsou pro občany turisty ČR v Lesothu k dispozici testy PCR a/nebo antigeny?  ANO
Pokud ano, jsou výsledky testů spolehlivě dostupné do 72 hodin?  ANO
Občané ČR mohou získat test na COVID-19 na vlastní náklady na soukromých klinikách v Maseru za přibližně 1897 CZK. Tištěná kopie výsledků je obvykle k dispozici do 24 hodin.

ODKAZY NA MÍSTNÍ INSTITUCE

https://www.gov.ls/

PODMÍNKY NÁVRATU DO ČR

Přehled podmínek návratu do České republiky https://www.mzv.cz/jnp/cz/cestujeme/aktualni_doporuceni_a_varovani/nova_pravidla_navratu_do_cr_od_9_7_2021a.html