česky  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

! Mauricius: podmínky vstupu do země - Všechny lety pozastaveny, zákaz vstupu a tranzitu!

VSTUP NA ÚZEMÍ A TRANZIT:

V současné době není mořno vstoupit na území Mauricia. Všechny lety na Mauricius a z Mauricia byly pozastaveny. Cestujícímu nebude povolen vstup ani tranzit. Vláda oznámila národní uzavření (LOCKDOWN) Mauricia od 10.3. do do 25. března 2021. 

 

Vstup na území a tranzit: Mauritius zastavil dne 6. 3. 2021 na dobu jednoho týdne veškeré přílety a transit přes své území. Pravděpodobně bude zákaz platit až do konce lockdownu do 25.3.2021.

Po vypršení tohoto termínu předpokládáme návrat k předchozímu režimu, tedy 5-7 dní před odletem na Mauricius je nutno absolvovat PCR test na COVID-19 a mít sebou originál certifikátu; při příletu na Mauricius se podrobit na letišti PCR testu na COVID-19; pobyt je umožněn jen v certifikovaných hotelech (potřeba zarezervovat dopředu), kde je potřeba zůstat 14 dní v karanténě; během karantény absolvovat 7. a 14. den test PCR na COVID-19. Pokud je výsledek posledního testu PCR na COVID-19 negativní, je umožněn volný pohyb po ostrově. Karanténní opatření budou platit nejméně do 31. 5. 2021.
Na ostrov mohou cestovat občané všech zemí s výjimkou občanů z Velké Británie, JAR, Japonska a Brazílie, kteří mají zakázaný vstup (platí to také v
 

Opatření: Ekonomické aktivity jsou povoleny a trh je otevřen při dodržování nezbytných hygienických zásad a povinném nošení masek na veřejných místech. Byly zrušeny poslední omezení pro ekonomické aktivity jako jsou kina, posilovny, parky, pláže, kulturní místa apod. Uvolněná byla také veřejná doprava. 

 

Doprava: Uzavření všech hranic.

ODKAZY NA MÍSTNÍ INSTITUCE:

http://m.govmu.org/english/Pages/default.aspx

Testy na covid:

Laboratory C-Lab

Clinique Darné

Georges Guibert Street

Floreal

Mauritius

Tel: (+230) 601 2300
Email: darnelab@cliniquedarne.com