česky  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Setkání honorárních konzulů ČR v Kapském Městě

Velvyslanectví ČR v Pretorii uspořádalo setkání honorárních konzulů České republiky, kteří jsou v působnosti velvyslanectví, v Kapském Městě ve dnech 19. – 20. dubna 2018.
 

Setkání se zúčastnil HK Mosambik Henderikus Son, HK Mauritius Gulshan Jugroo, HK Botswana Branko Cavrić a kandidátka na HK Madagaskar Shelly.

Za velvyslanectví se setkání zúčastnili velvyslanec M. Král, konzulka A. Syková a ekonomická diplomatka K. Chvátalová.

První den setkání, který byl pracovní, proběhl ve Visegradském domě. Honorární konzulové absolvovali konzulární zaškolení – teoretickou a praktickou část. Po uvítacím proslovu velvyslance M. Krále představila konzulka A. Syková prezentaci týkající se konzulární a vízové agendy ČR. Praktická část konzulárního zaškolení byla zaměřena na agendu ověřování a vydávání náhradních cestovních průkazů. Následně ekonomická diplomatka K. Chvátalová podala výklad k obchodní agendě ČR.

Na druhý den setkání byl pro honorární konzuly připraven výlet do Paarlu (návštěva sklářského studia a přilehlých vinařských farem), jako forma poděkování za práci, kterou honorární konzulové vykonávají pro Českou republiku.

Galerie


Setkání HK v Kapském Městě duben 2018