česky  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Lufthansa - pravidla návratu do EU ze zemí s nebezpečnou mutací Omikron

Institut Roberta Kocha zařadil s účinností od 28.11.2021 Botswanu, Svazijsko, Lesotho, Malawi, Mosambik, Namibii, Zimbabwe a Jihoafrickou republiku na seznam oblastí s nebezpečnou mutací viru (Omikron). 

Na území Spolkové republiky Německo mohou z těchto států vstoupit jen občané SRN nebo občané s povolením k pobytu v SRN či ještě některé stanovené výjimky (např. personál mezinárodní přepravy, diplomaté, nebo návštěvy z nutných humanitárních důvodů). Tito občané musí počítat s dodatečnými kontrolami Spolkovou policií do Německa a dodržovat povinnou 14denní karanténu, kterou nelze předčasně ukončit testem. 

Pro ostatní občany je možný přestup na letištích v SRN, pokud budou mít zakoupenou letenku na navazující let a neopustí letištní prostor. Tito cestující musí dodržet podmínky cílové země, tj. čeští občané cestující do České republiky musí mít před nástupem negativní RT- PCR test ne starší 72 hodin, potvrzení na rezervaci RT-PCR testu nejdéle 24 hodin od vstupu na území ČR a příjezdovy formulář do ČR