česky  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Covid19 - aktuální podmínky cestování na Madagaskar a návratu do ČR

VSTUP NA ÚZEMÍ 
Rada ministrů potvrdila otevření hranic Madagaskaru pro spojení mezi Evropou a Antananarivem se společnostmi Air France a Air Madagascar (do Antananariva).  Povoleny jsou také charterové lety z Milána a Evropy do Nosy Be Hell Ville. Pro vstup na území ej potřeba negativní PCR test (72 h před nástupem na palubu). PCR je nutno zopakovat po příjezdu na Madagaskar na náklady cestujícího (25 eur). Při příjezdu je možno na letišti obdrýet víza – 30 dnů na 35 EUR a 60 dnů za 40 EUR.


 

Prohlášení o závazku

Je nutno předložit dopis o závazku (PDF, 433 KB) zůstat v izolaci, dokud nebude získán výsledek testu. Také je nutno předložit rezervaci hotelu na nejméně 1 noc pro samoizolaci.

Dálkové lety mezi Evropou a Antananarivem byly obnoveny 6. listopadu 2021. Lety  mezi Madagaskarem a zeměmi ostrovů Indického oceánu byly obnoveny 23. října 2021.

OČKOVANÉ OSOBY

Nezohledňuje se

TESTOVANÉ OSOBY

Pro vstup na území je nutný PCR test provedený 72 hodin před nástupem na palubu, poté test zopakovat při vstupu na území Madagaskaru.

OSOBY S PRODĚLANÝM COVIDEM

Nezohledňuje se

DĚTI

Stejný režim jako dospělí

PŘÍJEZDOVÝ FORMULÁŘ

Příjezdový formulář (PDF, 4 MB)

PODMÍNKY NA MÍSTĚ

Na území země je vyhlášen zákaz vycházení od 23:00 do 04:00. Obchody jsou otevřeny od 06:00 do 18:00. Bary a noční kluby jsou uzavřeny, restaurace jsou otevřeny s kapacitou omezenou na 50%. Platí povinné nošení roušek na veřejnosti. 15. prosince Madagaskar zařadil  regiony Analamanga, Vakinankaratra a Matsiatra Ambony do kategorie "velká bdělost". Nošení roušek, fyzický odstup a mytí rukou jsou povinné. Shromáždění více než 100 osob jsou zakázána. Všechny regiony jsou otevřené, ale omezení zůstávají. Vnitrostátní lety jsou v provozu. Lety na Mauricius a Afriku a z nich jsou pozastaveny. Lety do/z Evropy jsou v provozu. Nošení roušek a fyzický odstup na veřejnosti je povinné.

POSTUP PŘI NÁKAZE COVIDEM

V případě pozitivního výsledku rt-PCR testu při příjezdu bude na náklady cestujícího provedena 14denní samoizolace ve vyhrazeném zařízení.

UŽITEČNÉ KONTAKTY

https://madagascar-tourisme.com/en/travel-alerts-for-madagascar

 https://madagascar-tourisme.com/en/border-reopening/

https://www.diplomatie.gov.mg

https://actu.orange.mg/depeches/.

Testy na covid:

Nemocnice Manarapenitra Andohatapenaka a IPM Avaradoha nabízejí PCR testy na COVID-19. Pro IPM Avaradoha je cena 313 800 AR. Musíte si přinést cestovní pas a kopii pasu, víza a letenky. Výsledky jsou k dispozici do 24 hodin elektronicky nebo vyzvednutím. Jejich počet je 020-22-401-64/65. Institut Pasteur nabízí sérologické testy na COVID-19. V každém regionu by mělo nabízet PCR testy Centre Hospitalier Regional (CHRR) nebo Centre Hospitalier de district (CHRD).

PODMÍNKY NÁVRATU DO ČR

Přehled podmínek návratu do České republiky https://www.mzv.cz/jnp/cz/cestujeme/aktualni_doporuceni_a_varovani/nova_pravidla_navratu_do_cr_od_9_7_2021a.html