česky  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Mauricius: podmínky vstupu do země

VSTUP NA ÚZEMÍ A TRANZIT:

Mauricius otevírá dnem 15. 7. 2021 hranice pro mezinárodní turistiku. Níže uvedená opatření budou platit minimálně do 30. 9. 2021.

1. VSTUP NA ÚZEMÍ A TRANZIT

Země se od 15. 7. 2021 znovu otevírá turistům. Podmínkou pro vstup pro všechny cestující je negativní PCR test podstoupený mezi 5. a 7. dnem od data odletu do země, platná letenka a potvrzení o zaplacení pobytu v jednom z hotelových zařízení certifikovaných jako COVID Safe. Vláda svým nařízením omezila pohyb turistů podle následujících pravidel:  

Cestující s očkovacím certifikátem:

Podstoupit další tři PCR testy, první v den příletu, druhý po sedmi dnech a poslední ve 14. den pobytu. Do získání posledního negativního testu se mohou pohybovat pouze v prostorách vládou svého hotelu s možností využít všech jeho zařízení včetně pláží. Poté je možný pohyb po celém ostrově bez omezení.

Cestující bez očkovacího certifikátu:

Podstoupit další tři PCR testy, první v den příletu, druhý po sedmi dnech a poslední ve 14. den pobytu. Do získání posledního negativního testu mohou pobývat pouze v hotelovém pokoji včetně stravování. Poté je možný pohyb po celém ostrově bez omezení.

Seznam oficiálně schválených hotelů pro pobyt zahraničních turistů (certifikát COVID Safe) lze nalézt na těchto webových stránkách: https://mauritiusnow.com/

2. DOPRAVA

Ostrov je možno opustit bez omezení (v závislosti na dostupných leteckých spojích).

3. OPATŘENÍ

Ekonomické aktivity jsou povoleny a trh je otevřen při dodržování nezbytných hygienických zásad a povinném nošení masek na veřejných místech. Byly zrušeny poslední omezení pro ekonomické aktivity, jako jsou kina, posilovny, parky, pláže, kulturní místa apod. Uvolněná byla také veřejná doprava. 

Očkování: Užívány jsou vakcíny AstraZeneca (Covishield), dále indický Covaxin a vakcína čínské firmy Sinopharm. Celkem Mauritius obdržel více než 1 mil. očkovacích dávek.

4. ODKAZY NA MÍSTNÍ INSTITUCE

https://madagascar-tourisme.com/en/travel-alerts-for-madagascar/

https://www.diplomatie.gov.mg/

Testy na covid:

Laboratory C-Lab

Clinique Darné

Georges Guibert Street

Floreal

Mauritius

Tel: (+230) 601 2300
Email: darnelab@cliniquedarne.com

 

5. NÁVRAT DO ČR

Cestující z těchto zemí musí před cestou do ČR oznámit svůj příjezd krajské hygienické stanici příslušné podle místa bydliště, a to vyplněním Příjezdového formuláře, potvrzení o jeho vyplnění předložit hraniční kontrole.

Zároveň každý cestující musí podstoupit antigenní test (provedený max. 48 h před začátkem cesty), nebo RT-PCR test (provedený nejvýše 72 hodin před zahájením cesty do ČR) a musí disponovat písemným potvrzením akreditované laboratoře o jeho výsledku.  Toto potvrzení o výsledku testu bude vyžadováno dopravci jako podmínka pro přijetí cestujícího k přepravě a cestující jej musí na vyžádání předložit hraniční kontrole v ČR.

Po příjezdu do ČR jsou všechny osoby vracející se ze zemí s velmi vysokým rizikem nákazy povinny se nejdříve 5 dnů po příjezdu a nejpozději 14 . den na území ČR na vlastní náklady podrobit RT-PCR testu na přítomnost SARS-CoV-2. Do doby získání negativního výsledku testu se na ně vztahuje samoizolace (omezení volného pohybu).

VÝJIMKY Z VÝŠE UVEDENÝCH OPATŘENÍ PLATÍ:

a) pracovníky mezinárodní dopravy, pokud je důvod vstupu doložen odpovídajícím dokumentem,

b) občany Evropské unie, včetně občanů České republiky a cizince s povoleným dlouhodobým nebo trvalým pobytem v Evropské unii, kteří tranzitují do 12 hodin přes Českou republiku pozemní cestou,

c) akreditované členy diplomatických misí v České republice včetně soukromých služebních osob, držitele služebních pasů vydaných Českou republikou a držitele diplomatických pasů cestující do nebo z České republiky za služebním účelem a úředníky mezinárodních organizací registrovaných u Ministerstva zahraničních věcí České republiky cestující do nebo z České republiky za služebním účelem, pokud jejich pobyt na nebo mimo území nepřekročí 72 hodin,

d) osoby do dovršení 6 let věku a nezletilé osoby s poruchou intelektu, s poruchou autistického spektra a kognitivní poruchou nebo se závažnou alterací duševního stavu, jejichž mentální schopnosti či aktuální duševní stav neumožňují dodržování tohoto ochranného opatření a mají za tímto účelem vystaveno písemné lékařské potvrzení v anglickém jazyce, a to lékařem působícím v České republice nebo v jiném členském státě Evropské unie;

e) profesionální umělce, profesionální sportovce a členy státní reprezentace České republiky nebo ostatních zemí, včetně osob nezbytných pro konání sportovní nebo kulturní akce; tyto osoby jsou pouze povinny se po vstupu na území České republiky před zahájením uvedených činností podrobit RT-PCR testu na stanovení přítomnosti viru SARS-CoV-2 a před zahájením uvedených činností disponovat negativním výsledkem provedeného testu,

g) příslušníky Vězeňské služby nebo policisty vykonávající eskortní činnost nebo bezpečnostní doprovod letadel,

h) pracovníky servisu kritické infrastruktury, jejichž výkon činnosti je v zájmu České republiky; tyto osoby jsou pouze povinny se po vstupu na území České republiky před zahájením uvedených činností podrobit RT-PCR testu na stanovení přítomnosti viru SARS-CoV-2 a před zahájením uvedených činností disponovat negativním výsledkem provedeného testu,

 

Aktuální pravidla pro návrat do ČR

Aktuální pravidla pro návrat do ČR