česky  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Namibie: podmínky vstupu do země

VSTUP NA ÚZEMÍ A TRANZIT:
Je obnoven volný pohyb osob v rámci hranic země, Namibijcům je umožněn návrat ze zahraničí s následnou karanténou. Bude rovněž umožněn vstup omezeného počtu turistů do země. Všechny osoby překračující hranice Namibie budou od 30. 6. povinny podrobit se placenému testu na COVID-19 v určených státních zařízeních. Předpokládá se, že od září vstoupí v platnost nejnižší stupeň 5, který umožní plné otevření hranic a obnovení letecké dopravy.
 

Navzdory růstu počtu známých případů země pokračuje v rozvolňování krizových opatření: Od 30. 6. země zavádí 4. stupeň ohrožení (5ti stupňová škála, nejvyšší je stupeň 1, přesně opačně než v sousední JAR). Platí povinné nošení roušek na veřejnosti a dodržování dalších hygienických opatření včetně sociálního distancování (rozestupy 1,5 m mezi lidmi). Postupné obnovení provozu restaurací a obchodů, kulturních zařízení a tělocvičen a klubů. Umožněna jsou nyní i veřejná shromáždění do 250 osob. Obnovena je prezenční školní docházka.
Výjimkou je oblast Erongo kolem města Walvis Bay (a město samotné), kde nadále platí nejvyšší stupeň ohrožení 1: umožněn pouze výkon základních služeb, školy a veřejné instituce uzavřeny, omezený pohyb osob.
Předpokládá se, že od září vstoupí v platnost nejnižší stupeň 5, který umožní plné otevření hranic a obnovení letecké dopravy.

Případné další informace (bez záruky) můžete nalézt na webových stránkách Honorárního konzulátu Namibijské republiky v Praze https://csnk.cz/honorarni-konzulat/ nebo na telefonním čísle  + 420 734 581 627.

ODKAZY NA MÍSTNÍ INSTITUCE:

 http://www.mirco.gov.na


Honorární konzulát Namibie v ČR:

https://csnk.cz/honorarni-konzulat/