česky  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Namibie: podmínky vstupu do země

Od 23. 8. 2021 OO MZdR ČR přesouvá Namibii do kategorie zemí s velmi vysokým rizikem nákazy. Cesty do Namibie doporučujeme registrovat v systému MZV DROZD.

1. VSTUP NA ÚZEMÍ A TRANZIT

S účinností ode dne 23. srpna 2021 je Namibie na základě ochranného opatření Ministerstva zdravotnictví zařazena mezi země s velmi vysokým rizikem nákazy COVID-19.   Upozorňujeme, že je vhodné předem cestu, která nesnese odkladu, oznámit MZV formou registrace v DROZDu. (https://drozd.mzv.cz/).

Všichni cizinci musí po příletu do země předložit negativní PCR test, pořízený nejpozději 72 hodin před příletem do země. Cestující, kteří překročí hranice země bez PCR testu nebo s testem starším 7 dnů, musí nastoupit karanténu, z které budou propuštěni a po předložení negativního PCR test. Předložení testu při vstupu do země, ani nošení roušky není povinné pro děti do 5 let věku.

2. DOPRAVA

Mezinárodní letiště Hosea Kutako ve Windhoeku nadále odbavuje mezinárodní lety, je zde možnost získat vstupní turistické vízum. Pouze pozemní/námořní hraniční přechody Katima Mulio, Ariamsvlei, Noordoewer a Walwis Bay jsou otevřeny pro vstup do země pro mezinárodní turisty. Turistické cesty do země jsou možné, letecké spojení do země je zajištěno s omezením. Více viz článek: https://www.mzv.cz/pretoria/cz/viza_a_konzularni_informace/cestujeme/dulezite_upozorneni_nejen_pro_cestujici.html

3. OPATŘENÍ

Nadále platí povinné nošení roušek na veřejnosti a dodržování dalších hygienických opatření včetně sociálního distancování. Celkově jsou v Namibii otevřené obchody a restaurace bez omezení, veřejné shromažďování je omezené pro max. 10 osob (platí od 1. 7. 2021), sportovní akce pouze bez diváků. Prodej alkoholu v barech a nočních provozovnách je umožněn od pondělí do čtvrtku, mezi 09:00 a 18:00. V celé zemi je od 21:00 hod. – 04:00 hod. vyhlášen zákaz vycházení. V oblastech Windhoek, Okahandja a Rehoboth nadále platí omezení vstupu a opuštění. 

Očkování: Očkování probíhá, leč velmi pomalu. Namibijská vláda zatím nakoupila vakcíny pouze pro 20% své populace.

4. ODKAZY NA MÍSTNÍ INSTITUCE

https://namibiatourism.com.na/page/covid-19-updates

 http://www.mirco.gov.na

Honorární konzulát Namibie v ČR:

https://csnk.cz/honorarni-konzulat/

Test na covid možno absolvovat zde:

Robert Mugabe Clinic: +264 61 226 315

Cnr John Meinert Street & Robert Mugabe Avenue,
Windhoek, Khomas, Namibia

5. NÁVRAT DO ČR

viz samostatná kapitola na webu ZÚ