česky  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Namibie: podmínky vstupu do země

Při příletu/vstupu do země musí cestující předložit negativní COVID-19 PCR test provedený maximálně 168 hodin (7 dnů) před vstupem do země.

Nadále platí povinné nošení roušek na veřejnosti a dodržování dalších hygienických opatření včetně sociálního distancování (rozestupy dva metry mezi lidmi).
Celkově jsou v Namibii otevřené obchody a restaurace bez omezení, veřejné shromažďování je omezené pro max. 50 osob (do 31. března 2021), prodej alkoholu v barech a nočních provozovnách je umožněno od 09:00 do 20:00. V platnosti je zákaz vycházení (od 22:00 do 04:00). Není žádné omezení pro cestování mezi městy a regiony. Vízum je možno získat při vstupu na mezinárodním letišti ve Windhoeku.
 

1. Vycestování z České republiky a návrat na území ČR.
V souladu s Usnesením Vlády ČR ze dne 28. ledna 2021 č. 79 o přijetí krizového opatření, kterým se dále zpřísňují podmínky volného pohybu na území ČR, upozorňujeme na stále platné doporučení Ministerstva zahraničních věcí ČR cestovat do zahraničí pouze v nezbytných případech, mezi něž nepatří cestování za účelem turistiky. Důrazně upozorňujeme, že z důvodu zhoršené epidemiologické situace v ČR i v zahraničí, dochází k výrazným omezením v dopravě a zavádění rozsáhlých restriktivních opatření omezující vstup a pohyb na území jednotlivých států včetně ČR.

Podmínky návratu do ČR jsou stanoveny ochrannými opatřením Ministerstva zdravotnictví, jejichž výklad přinášíme na webových stránkách MZV ČR.

 

ODKAZY NA MÍSTNÍ INSTITUCE:

https://namibiatourism.com.na/page/covid-19-updates

 http://www.mirco.gov.na

Honorární konzulát Namibie v ČR:

https://csnk.cz/honorarni-konzulat/

Test na covid možno absolvovat zde:

Robert Mugabe Clinic:

Telephone +264 61 226 315
Address Cnr John Meinert Street & Robert Mugabe Avenue,
Windhoek
Location Windhoek, Khomas, Namibia