česky  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Namibie: podmínky vstupu do země

Druhá vlna nákazy COVID-19 zatín není příliš výrazná a stále platí dodržování základních pravidel nošení roušek na veřejnosti a dodržování hygienických zásad. Od 1. 9. 2020 Namibie otevřela své vzdušné hranice přes mezinárodní letiště ve Windhoeku a následně od 14. 10. otevřela i pozemní hraniční přechody: Katima Mulilo, Ariamsvlei a Noordoewer, dále pak přes námořní přístav ve Walvis Bay. Při příletu/vstupu do země musí cestující předložit negativní COVID-19 PCR test provedný maximálně 72 hodin před nástupem do letadla.

Opatření:

Nadále platí povinné nošení roušek na veřejnosti a dodržování dalších hygienických opatření včetně sociálního distancování (rozestupy 1,5 m mezi lidmi). Celkově jsou v Namibii otevřené obchody a restaurace bez omezení, veřejné shromažďování je omezené pro max. 200 osob (do 25. ledna 2021), prodej alkoholu v barech a nočních provozovnách je umožněno max. do půlnoci. Není žádný zákaz vycházení a není žádné omezení pro cestování mezi městy a regiony.

Doprava:

Všichni cestující musí předložit negativní COVID-19 PCR test provedný maximálně 72 hodin před nástupem do letadla. Pozemní hranice s JAR uzavřeny pro turisty. Veřejná doprava funguje bez omezení s povinností nosit roušky.

 

https://namibiatourism.com.na/page/covid-19-updates

 

ODKAZY NA MÍSTNÍ INSTITUCE:

 http://www.mirco.gov.na

Honorární konzulát Namibie v ČR:

https://csnk.cz/honorarni-konzulat/

Autor: Velvyslanectví ČR v Pretorii