česky  shqip  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: (@MZV)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Admirálka Howardová opět v Kosovu

Dne 13. prosince 2016 se admirálka Michelle Howardová, historicky první čtyřhvězdičková americká admirálka, zúčastnila slavnostní recepce v rezidenci amerického velvyslance v Kosovu Grega Delawie. Za účasti předsedy vlády Kosovské republiky Isy Mustafy, ministra pro KSF Haki Demolliho, ministra vnitra Skëndera Hyseniho, ministra pro veřejnou správu Mahira Yagcilara a dalších představitelů kosovského politického života, velitele mise KFOR generála Giovanni Fungo, diplomatického sboru, zástupců mezinárodních organizací a dalších admirálka Howardová zdůraznila roli NATO pro zachování míru a stability a ocenila angažovanost zemí, které přispívají do mise KFOR v Kosovu.

Vrchní velitelka US Navy pro Afriku a Evropu Michelle Howardová se v roce 2014 stala první čtyřhvězdičkovou admirálkou v americkém námořnictvu. V současnosti velí americkému námořnictvu v Evropě a v Africe. Admirálka prošla i bojovým nasazením: sloužila na vojenských lodích například v operacích Pouštní štít a Pouštní bouře v Perském zálivu.

Admirálka Howardová navštívila Kosovo krátce po své návštěvě České republiky (http://www.ceskatelevize.cz/porady/1096898594-udalosti-komentare/216411000371207/video/509048) a (Aktuálně).

Galerie


Admiral Howard in Kosovo again