česky  shqip  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: (@MZV)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Česko podporuje kosovské děti v regionu Gjilan

V pondělí 21. listopadu 2016 přijal velvyslanec Ivo Šilhavý pozvání starosty municipality Gjilan Luftiho Haziriho k setkání a diskusi nad spoluprací v oblasti vzdělávání. Český velvyslanec zdůraznil důležitost spolupráce v oblasti školství na pozadí bilaterální spolupráce mezi základními školami Chvaletická a Liria s poukazem na podporu kosovských žáků a studentů, kteří si zaslouží dostat příležitost. Starosta Haziri vysoce ocenil zásluhy České republiky v oblasti rozvoje kosovského vzdělávacího systému a poděkoval českému velvyslanci za vytrvalou přízeň a podporu regionu Gjilan.
 

Setkání českého velvyslance Iva Šilhavého se starostou municipality Gjilan Lufti Haziriho se uskutečnilo krátce po návštěvě základní školy Liria v Pogragjë, kde se pod záštitou českého velvyslanectví podělil velvyslanec Hilmi Zogjani, vedoucí prvního kosovského diplomatického zastoupení v Praze po nabytí samostatnosti v roce 2008, o zkušenosti ze svého působení v České republice.

Dne 18. dubna 2016 ředitel základní školy Chvaletická v Praze 9 Josef Knepr podepsal v obci Pogragjë (kraj Gjilan) Memorandum o vzájemné spolupráci s ředitelem Základní školy středního nižšího stupně „Liria“ Hajrushim Limonim.

Hlavním účelem spolupráce je rozvíjet znalosti žáků obou škol v evropských a globálních souvislostech a seznámit je s kulturními odlišnostmi. Spolupráce probíhá formou dlouhodobého projektu, jehož součástí je společná prezentace na webových stránkách ZŠ Chvaletická.

Galerie


Czechia supports Kosovo children in the region of Gjilan