česky  shqip  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: ZÚ Priština
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Český film Klauni na Frankofonii

Dne 25. března 2019 představilo Velvyslanectví České republiky v Prištině na Frankofonii český film Klauni režiséra Viktora Tauše. Projekci filmu ve Francouzském institutu v Prištině uvedl dne 25. března 2019 úřadující vedoucí úřadu Dušan Králík. Film s velikým zájmem shlédli studenti Prištinské univerzity, čeští vojáci mise KFOR a UNMIK, zástupce kanceláře EU v Prištině, kulturní attaché Francouzského velvyslanectví, představitelé diplomatického sboru a další hosté.
 

Klauni - na počátku kariéry vytvořili Oskar, Max a Viktor klaunskou skupinu Busters. Jejich klauniády představovaly ostrůvky svobody uprostřed nehybné bažiny rezignace v komunistickém režimu bývalého Československa. Pak se však mezi třemi klauny cosi vážného odehrálo. Jak se ukáže, národem milovaní klauni se mezi sebou nedokážou vystát.
Nyní se Oskar vrací po třiceti letech z emigrace, aby v Praze uzavřel svoji uměleckou kariéru. Setkání s bývalými přáteli vede k nevyhnutelné vzájemné konfrontaci. Osud jim tak nabízí ještě jednu šanci, jak to naposledy pořádně roztočit. I po třiceti letech otázka zůstává stále stejná: Kdo se bude smát naposled?

Po velmi úspěšné projekci snímku Klauni následovala ve francouzském institutu recepce.

přílohy

Foto 1 366 KB JPG (Obrázek / Fotka) 27.3.2019

Foto 2 432 KB JPG (Obrázek / Fotka) 27.3.2019