česky  shqip  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Velvyslanectví Priština
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Český film Vlk z Královských Vinohrad na Frankofonií

Dne 7. března 2018 byly tiskovou konferencí a koncertem Charlese Baptisteho slavnostně zahájeny dny Frankofonie v Kosovu. Velvyslanectví Francie připravilo společně s dalšími ambasádami a kosovskými kulturními institucemi obsáhlý program výstav, hudebních, divadelních a filmových představení, pořadů pro děti a konferencí, včetně prezentace francouzské gastronomie.

České velvyslanectví v Prištině představilo na Frankofonii film Vlk z Královských Vinohrad režiséra Jana Němce. Projekci filmu ve Francouzském institutu v Prištině uvedl dne 16. března 2018 velvyslanec Ivo Šilhavý. Film se zájmem shlédli studenti Prištinské univerzity, čeští vojáci mise KFOR, zástupce kanceláře EU v Prištině, kulturní attaché Francouzského velvyslanectví a další hosté.

Vlk z Královských Vinohrad je český film z roku 2016, který vznikl v česko-slovensko-francouzské koprodukci. Film je posledním dílem režiséra Jana Němce, který zemřel jeden den před koncem natáčení. „Posmutnělou komedii“ natočil Jan Němec volně na motivy svých autobiograficky laděných povídek vydaných v roce 2011. Příběh vyprávěný hlasem Karla Rodena sleduje režisérovy osudy od festivalu v Cannes roku 1968 až do karlovarského festivalu v létě 2015. Svou festivalovou premiéru měl film na Mezinárodním filmovém festivalu Karlovy Vary v červenci 2016, kde byl uveden v hlavní soutěži.