česky  shqip  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: (@MZV)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Čeští poslanci navštívili české vojáky v misi KFOR

Dne 21. října 2016 se poslanci Poslanecké sněmovny PČR pan Adolf Beznoska, pan Milan Šarapatka a pan Václav Klučka v doprovodu ředitelky odboru mezinárodních vztahů paní Ivy Masaříkové setkali s vojáky českého kontingentu v misi KFOR - příslušníky 7. skupiny druhého úkolového uskupení velitelství KFOR na vojenské základně „Film City“ v Prištině. Čeští vojáci předvedli poslancům výsledky své práce v rámci plnění odborných úkolů mise a specifika podmínek působení v zahraniční misi v Kosovu. Poslanci se rovněž na základně KFOR u pomníku zahynuvších slovenských vojáků poklonili jejich památce.

Následně se čeští poslanci od 22. října 2016 účastnili v Prištině třídenního 93. Rose-Rothova semináře Parlamentního shromáždění NATO. Semináře, který se zabýval rolí současného Kosova v Evropě a ve vztahu k euroatlantické bezpečnosti, se účastnili zákonodárci z členských a partnerských zemí NATO.
 

Kosovský prezident Hashim Thaçi v průběhu 93. Rose-Rothova semináře Parlamentního shromáždění NATO sdělil, že ustavení kosovských ozbrojených sil je důležitým krokem k tomu, aby se Kosovo stalo součástí NATO a EU. Dále uvedl, že prodlužování integračních snah západního Balkánu do struktur EU a NATO vytváří prostor pro nebezpečné ideologie. "Pro region, stejně jako pro samotnou EU, je důležité neodkládat integraci západního Balkánu," sdělil prezident Thaçi.

Seminář byl organizován ve spolupráci s kosovským parlamentem a s podporou švýcarské vlády.

Galerie


Czech MPs visited Czech soldiers in KFOR HQ