česky  shqip  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: ZÚ Priština
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Čeští profesoři na Evropské letní hudební akademii v Kosovu

Ve dnech 24. až 30. srpna 2019 působili v rámci Evropské letní hudební akademie 2019 dva významní profesoři klasické hudby z České republiky. Profesoři Petr Nouzovský, profesor hry na violoncello a Ladislav Kozderka, profesor hry na trumpetu, vyučovali během mistrovských kurzů studenty z celého Kosova, západního Balkánu a dalších evropských zemí.
 

ESMA 2019 rozvíjí své aktivity v oblasti klasické hudby v hlavních kosovských městech: Priština, Peja, Mitrovica a Gjakova a jako taková je největší akademií klasické hudby v jihovýchodní Evropě.

Evropská letní hudební akademie v Kosovu byla před osmi lety iniciována a organizována Velvyslanectvím České republiky v Prištině, která byla také koordinátorem několika zahraničních ambasád v Prištině, s odbornou podporou a kreativitou českého klavíristy Jaromíra Klepače. Členka kosovského filharmonického orchestru Sihana Badivuku byla důležitou součástí akademie, zatímco herečka paní Florie Bajoku a její nadace MUTE byly jedním z klíčových organizačních faktorů.

přílohy

Prof. Kozderka 834 KB JPG (Obrázek / Fotka) 2.9.2019