česky  shqip  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: ZŮ Pristina
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Evropská letní hudební akademie ve městech Gjakova a Mitrovica začala

Dne 22. srpna 2018 byla zahájena ve městě Gjakova 7. Evropská letní hudební akademie, která bude zakončena závěrečným studentským koncertem dne 30. srpna 2018. Během této akademie mají mladí studenti ve věku 17 – 27 let příležitost zlepšovat své hudební dovednosti v mnoha kurzech, které jsou vedeny 14 pedagogy z České republiky, Francie, Lucemburska, Maďarska, Makedonie, Německa, Nizozemska, Polska a Rakouska.
 

V tomto ročníku hudební akademie se Česká republika rovněž prezentuje jako jeden z aktivních partnerů dík dobré spolupráci Velvyslanectví České republiky v Prištině a HAMU v Praze. Účast Ladislava Kozderky, prvního trumpetisty České filharmonie, který v roce 2018 vede specializované kurzy, navazuje na předchozí tradici a přispívá k propagaci a dobrému obrazu české kultury a české hudební tradice.

Projekt letní hudební akademie vznikl v roce 2012 z iniciativy Velvyslanectví ČR v Prištině. České velvyslanectví tuto akademii zorganizovalo v roce 2013 jako společný projekt s diplomatickými zastoupeními států EU v Prištině. Akademie měla v Prištině velký úspěch. V roce 2014 pokračovala z iniciativy německého velvyslanectví a v roce 2015 ji zorganizovalo lucemburské velvyslanectví. Od roku 2016 je organizována nadací Gjakova-Basel ve městě Gjakova a některé aktivity (kurzy a koncerty) se konají i v jiných městech, letos v Mitrovici.

Link: https://www.european-music-academy-ks.com/professors-of-esma-2018/