česky  shqip  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: (@MZV)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

#InstaKosovo – nová cesta diplomacie

Dne 16. února 2015 byla jako součást oslav výročí nezávislosti Kosova na náměstí Matky Terezy v Prištině slavnostně otevřena výstava fotografií pod názvem #InstaKosovo, v jejímž rámci byla představena publikace shrnující fotografie mladých autorů, kteří se této iniciativy, organizované Ministerstvem zahraničních věcí Kosovské republiky, zúčastnili.

Předseda vlády Isa Mustafa a místopředseda vlády a ministr zahraničních věcí Hashim Thaçi přivítali hosty a předali ocenění vítězům fotografické soutěže.

Petrit Selimi, náměstek ministra zahraničí, popsal myšlenku vzniku iniciativy #InstaKosovo jako vytvoření alternativního prostoru pro diplomacii a účinného nástroje na sociálních sítích: „Kosovo je mladé. Mladá země datem svého vzniku. ... To se odráží v naší diplomacii. Jsou už pryč doby, kdy postarší ambasadoři šeptali tajné vzkazy jiným ambasadorům a z těchto zpráv se pak staly konkrétní plány na konferencích pořádaných v nádherných středověkých palácích na předměstích velkolepých měst. V éře sociálních sítí nové výzvy jak být uznán a brán na vědomí vyžadují mnohem větší záběr a mnohem větší dosah našich poselství a našich plánů.“ 

 

Galerie


Insta Kosovo