česky  shqip  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: ZUCR
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Konference v rámci projektu na podporu sociální inkluze v Kosovu

Dne 27. listopadu 2019 se v Prištině uskutečnila konference, která je součástí programu zaměřeného na problematiku sociálního začlenění Romů, Ashkali a Egypťanů ve městě Fushë Kosovo.
 

Konference proběhla v rámci projektu „Pilotáž sociální inkluze Romů, Ashkali a Egypťanů ve městě Fushë Kosovo", který realizuje česká nevládní organizace Poradna pro občanství/Občanská a lidská práva, z.s. ve spolupráci s kosovskou partnerskou organizací Civil Rights Program Kosovo. Součástí programu je předávání zkušeností kosovské straně s politikou a praktickými postupy v oblasti komunitního plánování, tvorby situačních analýz a strategického plánování na úrovni obcí při sociálním začleňování osob v České republice. Projekt je spolufinancován Ministerstvem zahraničních věcí ČR v rámci programu transformační spolupráce pro rok 2019.

Účastníci konference diskutovali strategické priority akčního plánu pro pomoc sociálního začlenění Romů, Ashkali a Egypťanů ve městě Fushë Kosovo. Součástí tohoto plánu budou priority v oblasti zdravotnictví, zaměstnanosti, školství, bytové politiky, apod. V rámci projektu byla pro realizaci těchto úkolů ustavena komunální akční komise za účasti představitelů města i odborných pracovníků městského úřadu Fushë Kosovo.

Na konferenci reprezentoval českou nevládní organizace Poradna pro občanství/Občanská a lidská práva, z.s. její výkonný ředitel Miroslav Dvořák. Partnerskou organizaci Civil Rights Program Kosovo zastupoval její výkonný ředitel Naim Osmani. Konference se zúčastnili představitelé a experti městského úřadu z Fushë Kosovo. Na úvod účastníky konference pozdravil vedoucí zastupitelského úřadu ČR v Kosovu Pavel Bílek.

Vedoucí a pracovníci ZÚ ČR se týž den setkali se ředitelem M. Dvořákem a ředitelem N. Osmanim na velvyslanectví ČR a společně zhodnotili dosavadní výsledky probíhajícího projektu. Současně také diskutovali o perspektivě dalších projektů v Kosovu v rámci transformační spolupráce.

přílohy

Photo1 246 KB JPG (Obrázek / Fotka) 27.11.2019

Photo2 260 KB JPG (Obrázek / Fotka) 27.11.2019

Photo3 252 KB JPG (Obrázek / Fotka) 27.11.2019

Photo4 251 KB JPG (Obrázek / Fotka) 27.11.2019