česky  shqip  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Embassy of the Czech Republic in Pristina
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Mezinárodní dětská výtvarná výstava Lidice 2017 - předání ocenění

Dne 16. dubna 2018 předal vedoucí Zastupitelského úřadu v Prištině Ivo Šilhavý čestné uznání Památníku Lidice žákyni Kodře Dituri ze Základní školy Emina Duraku v Kaçaniku. Výtvarná práce žákyně Dituri byla vyhodnocena jako jedna z nejlepších prací v rámci 45. ročníku Mezinárodní dětské výtvarné výstavy Lidice 2017.

Velvyslanec Ivo Šilhavý předal ocenění do rukou žákyně přímo v její třídě za přítomnosti spolužáků, ředitele školy Avdyla Reky, zástupce starosty Ylbera Bajra, zástupce krajského úřadu pro sekundární vzdělávání Hajrushe Dulloviho a učitelů.  Velvyslanec Šilhavý připomněl v krátkém projevu historické souvislosti vzniku výstavy na památku lidických dětí zavražděných nacisty. Zároveň ocenil zájem a výtvarné talenty žáků a podporu výstavě ze strany školy.

Ředitel školy poděkoval za osobní předání diplomu vedoucím zastupitelského úřadu v Prištině, které se stalo pro jejich základní školu významnou událostí a zároveň velkou motivací pro žáky i učitele k účasti v dalších ročnících výtvarné soutěže.

Historicky první účast kosovských žáků na Mezinárodní dětské výtvarné výstavě se uskutečnila v roce 2014 z iniciativy Základní školy Liria. První úspěchy kosovských žáků a propagace soutěže Velvyslanectvím ČR v Prištině vedly k rozšíření povědomí o výstavě mezi dalšími školami v Kosovu. K účasti na výstavě v roce 2017 se již přihlásilo 11 kosovských škol, které zaslaly Památníku Lidice celkem 169 dětských prací.

Galerie


Lidice Memorial Honorable Mention 2017