česky  shqip  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Policeie Republiky Kosovo
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Praxe Policie ČR v oblasti daktyloskopování cizinců

V pátek 25. října 2019 se vrátila z Kosova delegace českých policistů pod vedením plk. Ing. Mileny Křivánkové Beranové a ukončila tak čtyřletý projekt s názvem „Praxe Policie ČR v oblasti daktyloskopování cizinců“ realizovaný v rámci programu Bezpečnostní rozvojové spolupráce.

V říjnu 2019 realizovalo Ředitelství služby cizinecké policie projekt programu „Bezpečnostní rozvojové spolupráce“. V pátek 25. října 2019 se vrátila z Kosova delegace českých policistů pod vedením plk. Ing. Mileny Křivánkové Beranové a ukončila tak čtyřletý projekt s názvem „Praxe Policie ČR v oblasti daktyloskopování cizinců“ realizovaný v rámci programu Bezpečnostní rozvojové spolupráce. 

Projekt byl reakcí na migrační události, které Českou republiku postihly v roce 2015 a jeho smyslem bylo vzájemné předávání zkušeností a tzv. dobré praxe v oblasti identifikačních úkonů se zeměmi Západního Balkánu, Moldávie a Ukrajiny. V průběhu let 2016 – 2019 byla navázána policejní spolupráce se zeměmi západního Balkánu včetně Kosova.