česky  shqip  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: (@MZV)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Příručka diplomatického protokolu – Výsady a imunity

Náměstkyně pro řízení sekce Úřadu ministerstva zahraničních věcí České republiky Ivana Červenková představila dne 17. prosince 2015 v Černínském paláci zástupcům cizích diplomatických misí, konzulárních úřadů a mezinárodních organizací akreditovaných v České republice Příručku diplomatického protokolu. 
 

Publikace, kterou připravil diplomatický protokol, má za cíl usnadnit práci diplomatických misí, konzulárních úřadů a mezinárodních organizací v oblasti výsad a imunit. Příručka je první ucelenou publikaci obsahující pravidla a praxi poskytování výsad a imunit vyplývajících z diplomatického práva v České republice. Příručka obsahuje rovněž informace k registraci personálu diplomatickým protokolem, pravidla pro zajištění ochrany a bezpečnosti misí, ale také pravidla pro zajišťování povolení k přeletům a přistáním státních letadel.

Publikace se snaží postihnout návod na řešení všech základních situací, kterým zahraniční mise a její personál čelí při zajišťování svého řádného fungování. Poskytuje v souhrnné podobě příklady praktických postupů a nabízí příslušné formuláře.

(Převzato z webové stránky MZV ČR)

přílohy

Příručka diplomatického protokolu – Výsady a imunity 14 MB PDF (Acrobat dokument) 20.1.2016

Galerie


Náměstkyně ministra Ivana Červenková k diplomatické praxi