česky  shqip  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: MZV KS
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Setkání ministra Petříčka s ministrem Konjufcou v Praze

Dne 26.  února  2020 se ministr zahraničních věcí Tomáš Petříček setkal s ministrem zahraničních věcí Kosovské republiky Glaukem Konjufcou.

Dne 26. února 2020 se ministr zahraničních věcí Tomáš Petříček setkal s ministrem zahraničních věcí Kosovské republiky Glaukem Konjufcou. Ministři spolu jednali den před výročním setkáním ministrů zahraničních věcí zemí Visegrádské skupiny (V4) a západního Balkánu pořádaném v Praze za českého předsednictví V4 .

Těžištěm setkání ministrů byly bilaterální vztahy mezi Českou republikou a Kosovskou republikou. Oba ministři se shodli na nutnosti posílit hlavně ekonomickou dimenzi vzájemné relace.

Diskutována byla také otázka spolupráce a podpory ČR a zemí V4 Kosovu a zemím regionu západního Balkánu na jejich cestě do Evropské unie.

Výroční setkání ministrů zahraničních věcí zemí Visegrádské skupiny (V4) a západního Balkánu pořádané za českého předsednictví V4 se uskutečnilo 27. února 2020 v Praze. Setkání se zúčastnili rovněž komisař pro sousedství a rozšíření, chorvatský ministr zahraničních a evropských věcí zastupující Předsednictví Rady EU, ministr zahraničních věcí Slovinska a generální tajemník Spolkového ministerstva pro evropské a mezinárodní záležitosti Rakouska.