česky  shqip  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: (@MZV)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Spolupráce české a kosovské základní školy

V pondělí 21. listopadu 2016 navštívil velvyslanec Ivo Šilhavý základní školu Liria v obci Pogragjë v regionu Gjilan, se kterou spolupracuje na dlouhodobém projektu partnerská pražská základní škola Chvaletická. Velvyslanec Šilhavý uvedl vzácného hosta, velvyslance Hilmi Zogjaniho, vedoucího prvního kosovského diplomatického zastoupení v Praze po nabytí samostatnosti v roce 2008, který se pod záštitou českého velvyslanectví podělil o zkušenosti a zážitky ze svého působení v České republice se žáky této základní školy.
 

Dne 18. dubna 2016 ředitel základní školy Chvaletická v Praze 9 Josef Knepr podepsal v obci Pogragjë (kraj Gjilan) Memorandum o vzájemné spolupráci s ředitelem Základní školy středního nižšího stupně „Liria“ Hajrushim Limonim.

Hlavním účelem spolupráce je rozvíjet znalosti žáků obou škol v evropských a globálních souvislostech a seznámit je s kulturními odlišnostmi. Spolupráce probíhá formou dlouhodobého projektu, jehož součástí je společná prezentace na webových stránkách ZŠ Chvaletická.

Galerie


Cooperation between Czech and Kosovo elementary schools