česky  shqip  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Henor Draghaj
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Vedoucí zastupitelského úřadu oceněn u příležitosti Mezinárodního dne bílé hole

Dne 15. října 2019 se vedoucí zastupitelského úřadu ČR v Prištině Pavel Bílek zúčastnil slavnostního zasedání u příležitosti Mezinárodního dne bílé hole pořádaného Kosovskou asociací nevidomých. Na zasedání byli přítomni prezident Fóra pro zdravotně postižené v Kosovu Bujar Kadriu, prezident Kosovské asociace nevidomých Daut Tishuki a zástupci dalších nevládních organizací zastupujících různé komunity se zdravotním postižením v Kosovu.

Slavnostní zasedání se zabývalo hodnocením situace komunity nevidomých v Kosovu. Česká republika již mnoho let pomáhá při začleňování nevidomých do kosovské společnosti. Jak uvedl prezident kosovského svazu nevidomých pan Daut Tishuki: „Velvyslanectví České republiky se díky jejich projektům podařilo pomoci pozvednout téměř negramotnou komunitu nevidomých na akademickou a intelektuální úroveň.“
Pavel Bílek ve svém vystoupení zdůraznil: „Česká republika má v pomoci nevidomým občanům dlouholetou tradici a zkušenosti. Proto jsme právě tuto oblast vybrali jako pomoc spolupráce tam, kde mladý kosovský stát nemá dostatek know-how a zdrojů“.
Asociace nevidomých na zasedání ocenila vedoucího zastupitelského úřadu Pavla Bílka „za přínos poskytnutý při prosazování práv nevidomých v Kosovské republice“.