česky  shqip  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Embassy of the Czech Republic
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Vedoucí ZÚ na konferenci k Mezinárodnímu dni zdravotně postižených

U příležitosti Mezinárodního dne zdravotně postižených se v Prištině 3. prosince  2019 konala konference věnovaná postavení osob s postižením v Kosovu.

Konference se zúčastnil předseda vlády Ramush Haradinaj, zástupkyně Úřadu EU v Kosovu Hillen Francke, ombudsman Hilmi Jashari a představitelé nejvýznamnějších kosovských organizací zastupujících zdravotně postižené.

Konference se zúčastnil vedoucí ZÚ ČR v Prištině Pavel Bílek. Ředitel odboru Úřadu vlády pro dobré vládnutí, lidská práva, rovné příležitosti a genderové otázky Habit Hajredini ve svém vystoupení poděkoval velvyslanectví ČR za projekty, které Česká republika v minulých letech připravila a financovala pro kosovské organizace osob s postižením. ČR realizovala zejména projekty na podporu nevidomých, neslyšících a osob s Downovým syndromem.

Účastnící konference kriticky zhodnotili stav péče o zdravotně postižené v Kosovu. Vystupující zdůraznili zejména potřebu zdokonalení legislativy věnované zdravotně postiženým. V průběhu konference byl rovněž představen plán priorit péče o tyto osoby na léta 2020-23.