česky  shqip  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Adnan Ruhani
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Velvyslanectví České republiky a Styčný úřad Slovenské republiky oslavily 30. výročí Sametové revoluce

Velvyslanectví České republiky a Styčný úřad Slovenské republiky v Prištině si 20. listopadu 2019 v reprezentativních prostorách kosovské Národní knihovny „Pjetër Bogdani“ připomenuly 30. výročí Sametové revoluce. Oslavy se zúčastnilo 120 vybraných hostí.

Součástí společenského podniku s názvem „30 let demokracie“ byla vernisáž výstavy fotografií „Sametová revoluce“, fotografií z přelomových událostí na Slovensku a prezentace dokumentárního filmu „The Bright Spot“, který byl promítán během akce. Po vernisáži výstavy následovala recepce.

Společenské akce se zúčastnil ministerský předseda Ramush Haradinaj, místopředseda vlády Enver Hoxhaj, náčelník generálního štábu mise KFOR brigádní generál Shawn Harris a mnoho dalších významných hostí. 

Na vernisáži výstavy byli přítomni představitelé kosovského politického, ekonomického a kulturního života a rovněž čeští příslušníci mise KFOR a EULEX, kteří se společně s hosty z diplomatického sboru a mezinárodních misí zastoupených v Kosovu účastnili společenské akce s názvem „30 let demokracie“. 

Výstava obsahuje několik desítek fotografií předních českých a slovenských fotografů zachycujících průlomové momenty moderní české historie, které vedly k pádu komunistické diktatury. Sametová revoluce odstranila totalitní režim v bývalém Československu a nasměřovala zemi k její evropské budoucnosti. 

Výstava bude otevřena pro veřejnost od 21. listopadu do 1. prosince 2019.

přílohy

Výstava 105 KB JPG (Obrázek / Fotka) 22.11.2019

Výstava 140 KB JPG (Obrázek / Fotka) 22.11.2019

Výstava 115 KB JPG (Obrázek / Fotka) 22.11.2019

Výstava 141 KB JPG (Obrázek / Fotka) 22.11.2019