česky  shqip  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: ZÚ Pristina
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Videokonference s rektorem University Haxhi Zeka v Peje

Vedoucí zastupitelského úřadu ČR v Kosovu Pavel Bílek jednal 22. února s vedením University Haxhi Zeka ve městě Peja. Universita v Peje je druhou největší veřejnou vysokou školou v Kosovu.
 

Vedoucí ZÚ se prostřednictvím videokonference setkal s rektorem Fadilem Millaku a prorektorem pro mezinárodní spolupráci Ibishem Mazreku. Představitelé University Haxhi Zeka jej seznámili s historií, organizací a studijními programy. Současně informovali o svém zájmu rozšířit vztahy a spolupráci s univerzitami v evropských zemích, včetně České republiky. Cílem takové spolupráce je posílení mobility studentů i získávání zkušeností a poznatků ze studia v evropských zemích.

Vedoucí ZÚ Pavel Bílek během videokonference zdůraznil, že české vysoké školy mají velké zkušenosti s mezinárodní spoluprací i s přijímáním studentů ze zahraničí. V ČR v posledních letech studovala v rámci nejrůznějších programů také řada kosovských studentů. České vysoké školy jsou aktivními účastníky spolupráce v rámci celoevropského programu ERASMUS+, který poskytuje také možnosti navázání vztahů mezi vysokými školami v ČR a Kosovu.

 

Videokonference s rektorem University Haxhi Zeka v Peje

Videokonference s rektorem University Haxhi Zeka v Peje