česky  shqip  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: ZUCR
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Workshop věnovaný problematice sociální inkluze Romů, Ashkali a Egypťanů

Ve dnech 22.-23. května 2019 se v Prištině a v Fushë Kosovo uskutečnil workshop věnovaný problematice sociální inkluze Romů, Ashkali a Egypťanů ve městě Fushë Kosov.

Workshop proběhl v rámci společného projektu „Pilotáž sociální inkluze Romů, Ashkali a Egypťanů ve městě Fushë Kosovo", který realizuje česká nevládní organizace Poradna pro občanství/Občanská a lidská práva, z.s. ve spolupráci s partnerskou organizací Civil Rights Program Kosovo. Cílem projektu je vytvořit lokální akční komisi v městské části Fushë Kosova. Projekt je spolufinancován Ministerstvem zahraničních věcí ČR v rámci programu transformační spolupráce pro r. 2019. V rámci workshopu proběhlo předání českých zkušeností kosovské straně s politikou a praktickými postupy v oblasti komunitního plánování, tvorby situačních analýz a strategického plánování na úrovni obcí při sociálním začleňování osob v České republice.

Českou nevládní organizace Poradna pro občanství/Občanská a lidská práva, z.s. na workshopu zastupoval její výkonný ředitel Miroslav Dvořák a bývalá ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová. Partnerskou organizaci Civil Rights Program Kosovo zastupoval její výkonný ředitel Naim Osmani. Na úvod workshopu vystoupil rovněž vedoucí zastupitelského úřadu ČR v Kosovu Pavel Bílek. Ten se později na velvyslanectví ČR setkal s představiteli obou nevládních organizací a společně diskutovali o probíhajícím projektu i o dalších možnostech spolupráce v rámci transformační spolupráce.

přílohy

Worshop1 650 KB JPG (Obrázek / Fotka) 23.5.2019

Workshop2 688 KB JPG (Obrázek / Fotka) 23.5.2019

Workshop3 429 KB JPG (Obrázek / Fotka) 23.5.2019