česky  shqip  english 

rozšířené vyhledávání
just_a_perfect_day_reception_2
Foto: ©Jana Kálmán
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Just a Perfect Day... české předsednictví Visegrádské skupiny

Ambasáda České republiky v Prištině uspořádala v úterý 27. října 2015 v kosovské Národní knihovně v Prištině recepci ke státnímu svátku České republiky a zároveň vernisáž výstavy fotografií „Just a Perfect Day...“, která byla věnována nadcházejícímu 25. výročí založení Visegrádské skupiny.

V úvodním projevu velvyslanec Ivo Šilhavý uvedl, že akce má nejenom připomenout vznik samostatného československého státu, ale především vyzdvihnout význam Visegrádské skupiny a upozornit na skutečnost, že v rámci českého předsednictví Visegrádské skupiny budou dne 13. listopadu 2015 v Praze podepsány během setkání ministrů zahraničí zemí Visegrádské skupiny a západního Balkánu ustavující dokumenty k Západobalkánskému fondu. Velvyslanec Šilhavý rovněž připomněl, že Visegrádská skupina oslaví v únoru 2016 dvacáté páté výročí svého vzniku. Ve svém vystoupení také pogratuloval kosovským představitelům k podpisu Asociační a stabilizační dohody s EU.

Výstavu autorských fotografií Iva Šilhavého, vzdávající hold bývalému československému a českému prezidentovi Václavu Havlovi jakožto jednomu ze zakladatelů Visegrádské skupiny, uvedl Pavel Seifter, bývalý disident a myč oken, posléze blízký spolupracovník prezidenta Havla a český velvyslanec v Londýně.

Akce se zúčastnila jako čestný host prezidentka Atifete Jahjaga, dále řada představitelů kosovské politické scény, zástupci nevládních organizací, občanské společnosti, médií, nejvyšší představitelé mezinárodních organizací v zemi, členové diplomatického sboru a čeští příslušníci mise KFOR i EULEX. Recepce a výstava se těšila velkému zájmu médií i v následujících dnech.

Galerie


Just a Perfect Day Reception