česky  shqip  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: © Ridvan Slivova
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Visegrádská skupina 4x4 – virtuální procházka Prahou panoramatickou

Dne 9. června 2016 se v Národní knihovně v Prištině konala prezentační akce k završení českého předsednictví Visegrádské skupiny pod názvem „Visegrádská skupina 4x4“ s podtitulem „ochutnávka Visegrádu čtyřmi smysly”.

Pilířem této společenské události byla výstava panoramatických fotografií „Praha panoramatická“ od renomovaného fotografa Petra Šálka. Výstavu klasických a panoramatických fotografií pražských architektonických dominant, koncipovanou jako procházku Prahou, doprovázela ochutnávka slovenských vín i likérů a maďarských vín a jídel. Vše se odehrávalo za tónů melodií polských autorů, které představilo trio kosovských flétnistek.

Na realizaci akce pod vedením českého velvyslanectví spolupracovalo velvyslanectví Maďarska a Styčná kancelář Slovenské republiky. Hosté z diplomatického sboru, mezinárodních misí v Kosovu a kosovské kulturní i politické scény ocenili zejména ojedinělost akce, příjemnou atmosféru, neformálnost a nápaditost.

V návaznosti na výstavu české velvyslanectví připravilo ve spolupráci s organizátory festivalu DokuFest foto workshop v Prizrenu zaměřený na panoramatickou fotografii pod vedením fotografa Petra Šálka. Díky novým kontaktům mezi umělci byly následně práce kosovských fotografů představeny na portálu www.ARTmagazin.eu.

Galerie


Visegrad 4x4


Visegrad 4x4