česky  shqip  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: V4 group
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Země V4 podporují činnost Západobalkánského fondu

Dne 7. prosince 2018 zorganizoval ZÚ ČR v Prištině jednání vedoucích zastupitelských úřadů zemí Visegrádu (CZ, SK, HU – PL zastoupeno HU) s ředitelem pro regionální záležitosti Valdetem Sadiku a ředitelkou odboru pro Evropu a záležitosti EU kosovského MZV Shkëndije Geci Sherifi. Hlavním tématem jednání byl kosovský pohled na činnost Západobalkánského fondu.

Vedoucí úřadu Pavel Bílek přednesl jménem předsedající země Mezinárodního visegrádského fondu společné prohlášení. Přivítal oficiální zahájení činnosti Západobalkánského fondu. Země V4, které stály u jeho zrodu, jej považují za společný úspěch zemí západního Balkánu. Valdet Sadiku poděkoval zemím V4 za inspiraci Mezinárodním visegrádským fondem, za významnou organizační, technickou a finanční pomoc při založení Západobalkánského fondu a za pomoc při organizaci první výzvy k podání projektů v roce 2017.

V4 group

V4 group

Valdet Sadiku, který věří v úspěšnou budoucí spolupráci mezi WBF a IVF požádal o příklady úspěšných projektů z IVF pro inspiraci. Projekty by podle Valdeta Sadiku měly být směřovány do oblastí přeshraniční spolupráce, podpory turismu či podpory bezpečnostních a záchranných sborů. Kosovo je příští předsednickou zemí WBF.

V4 group

V4 group