česky  shqip  english 

rozšířené vyhledávání
kcc_geotest_contract
Foto: © Ivo Šilhavý
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Aid for Trade 2017 – Business plány pro malé a střední podniky v Kosovu

Dne 27. října 2017 uzavřel zástupce společnosti GEOtest, a.s., pan Damir Kasum a president Kosovské obchodní komory pan Safet Gërxhaliu smlouvu o spolupráci při realizaci projektu „Pomoc při vytváření business plánů pro malé a střední podniky v Kosovu“. Projekt se realizuje v rámci Zahraniční rozvojové spolupráce České republiky s Kosovskou republikou v programu Aid for Trade 2017 financovaném Ministerstvem průmyslu a obchodu České republiky. Slavnostního podpisu smlouvy se zúčastnil velvyslanec České republiky v Kosovu pan Ivo Šilhavý.
 

Prezident obchodní komory Gërxhaliu ve svém úvodním projevu vysoce ocenil spolupráci s českou společností GEOtest a poděkoval České republice za nesmírně důležitou a cennou pomoc při rozjezdu a zajištění konkurenceschopnosti pro kosovské malé a střední podniky. Velvyslanec Šilhavý následně vyzdvihl potenciál jak kosovských firem, které se díky projektu mohou úspěšně etablovat na trhu, tak budoucí spolupráce s českými firmami, které mají zájem o místní, respektive západobalkánský trh.

Cílem projektu je zlepšení podnikatelské situace v Kosovu a navýšení růstového potenciálu malých a středních podniků, zejména sdílením zkušeností při vytváření business plánů. Představitel společnosti GEOtest předal zástupcům Kosovské obchodní komory zpracovanou příručku pro tvorbu business plánů, která bude v rámci projektu transformována do internetové podoby on-line nástroje a kosovským podnikatelům bude sloužit při vytváření vlastních business plánů. Součástí projektu bude rovněž odborný seminář pro kosovské podnikatele, během kterého budou seznámeni s metodikou při vytváření moderních business plánů a využíváním internetové verze.

Vítězslav Pur s využitím podkladů společnosti GEOtest, Velvyslanectví ČR v Prištině

 

Galerie


Aid for Trade 2017 / KCC - GEOtest contract