česky  shqip  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Al-Tec
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

První továrna v Kosovu na zpracování zbytků masa a výrobu krmení pro psy a kočky

V obci Lipjani nedaleko Prištiny byl v rámci programu Aid for Trade, programu Ministerstva průmyslu a obchodu České republiky na podporu a rozvoj obchodu, který představuje jednu ze součástí zahraniční rozvojové spolupráce České republiky, realizován projekt na zpracování zbytků masa pro výrobu krmení pro psy a kočky. Projekt byl zahájen v dubnu 2018, dokončen v listopadu 2018. Celková výše prostředků věnovaná ze zahraniční rozvojové spolupráce České republiky činila 780.000,-Kč, celková výše prostředků na projekt včetně spolufinancování příjemcem projektu činila 1.040.000,-Kč

Realizátor projektu – společnost Ircon, s.r.o., Rybalkova 1433/14, Praha 2 - Vinohrady pomáhala příjemci – kosovské společnosti Al-Tec při identifikaci a získávání laboratorních zařízení pro dosažení vyšších standardů a stabilizaci kvality výroby a výrobních postupů. Zakoupené laboratorní přístroje byly instalovány a společnost Ircon také zajistila proškolení personálu, zaměstnanců společnosti Al-Tec.

Továrna na krmení pro psy a kočky

Továrna na krmení pro psy a kočky

Součástí projektu byla rovněž pomoc při výběru, zakoupení a instalaci technologie pro výrobu PET lahví a víček pro balení finálních výrobků.

Zařízení z Aid for Trade

Zařízení z Aid for Trade

Projekt byl ze své podstaty zaměřen na zlepšení životního prostředí, upotřebí se vysoce nebezpečný odpad, který by jinak skončil na neřízených skládkách Dále znamená podporu ekonomického rozvoje v oblasti obce Lipjani, neboť finální výrobek bude možné certifikovat pro prodej na vybraných trzích EU.

Zařízení z Aid for Trade

Zařízení z Aid for Trade

 Autor:

Dr. Irena Nimeřická, velvyslanecký rada, Velvyslanectví ČR v Prištině

přílohy

Al-Tec 202 KB JPG (Obrázek / Fotka) 7.12.2018