česky  shqip  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: (@MZV)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Setkání ministra Mládka s kosovskou ministryní Bajrami

Dne 29. 9. 2016 se v chorvatském Dubrovníku v rámci mezinárodní konference "Smart Ideas and a New Concept of Economic Regeneration in Europe” setkal ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek se svojí rezortní kolegyní, ministryní obchodu a průmyslu Kosovské republiky paní Hykmete Bajrami.
 

Společně jednali o možnostech posílení vzájemné spolupráce obou ministerstev. Na základě tohoto jednání Ministerstvo průmyslu a obchodu nyní připravuje návrh textu memoranda o hospodářské spolupráci mezi oběma zeměmi. 

České velvyslanectví v Prištině připravuje v rámci projektů ekonomické diplomacie podnikatelskou misi kosovských firem do České republiky, zaměřenou především na sektor energetiky, aby navázaly kontakty a spolupráci s potenciálními českými partnery.

Vzhledem ke stavu kosovské infrastruktury, potřebám pro další rozvoj země, plánovaným investicím a ke specializaci českých výrobců se jako perspektivní odvětví jeví především sektory energetiky, vodohospodářství, důlní sektor, dopravních prostředků, dopravní infrastruktury, stavebnictví, zemědělství a potravinářství, kovoobráběcí a dřevoobráběcí stroje, ale i produkty chemického a farmaceutického průmyslu.

Mgr. Vítězslav Pur, Velvyslanectví ČR v Prištině (na základě podkladů MPO ČR)