česky  shqip  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: TopolWater
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Špičkové technologie společnosti TopolWater míří do Kosova

Česká společnost TopolWater zvítězila ve výběrovém řízení na dodávku čistírny odpadních vod pro kosovskou obec nedaleko hlavního města Prištiny. Jedná se o další zakázku, kterou tento český výrobce a dodavatel čistíren odpadních vod realizuje v Kosovské republice.

Česká společnost TopolWater zvítězila ve výběrovém řízení na dodávku čistírny odpadních vod pro kosovskou obec se 700 obyvateli nedaleko hlavního města Prištiny. Jedná se o další zakázku, kterou společnost TopolWater realizuje v Kosovské republice. Montáž čistírny bude probíhat formou instalace plastových kontejnerových bloků. I přes veškerá omezení, která v letošním roce přináší koronavirová pandemie v celé Evropě, proběhne realizace projektu dle plánu. Technici české společnosti předají dílo do konce letošního roku.

Společnost TopolWater se specializuje na výzkum vlastních technologií a komplexní dodávku čistíren odpadních vod již více jak 23 let a díky kvalitě dodávaných prací a technologií má i v Kosovské republice velmi dobré jméno. V minulosti zde realizovala např. projekt čistírny odpadních vod pro obec Badovac s 2400 obyvateli, kde montáž byla provedena formou instalace technologického vybavení do předem připravených betonových nádrží. Společnost se již nyní připravuje na další významný projekt v Kosovské republice, který bude realizován v prvním pololetí roku 2021. Jedná se o dodávku velké obecní čistírny odpadních vod, kde provoz bude řízen průmyslovým počítačem, který optimalizuje chod čistírny v reálném čase v závislosti na množství a kvalitě odpadních vod.

Květoslav Sulek
ekonomický diplomat
Velvyslanectví ČR v Prištině