česky  shqip  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Policie ČR ukončila převážení repatriovaných osob, které neměly jinou možnost odvozu z hranic

Policie ČR s okamžitou platností ukončila převážení repatriovaných osob, které neměly jinou možnost odvozu z hranic nebo místa příjezdu autobusu do místa karantény.

Nadále však platí, že navrátilci se v rámci území ČR nemohou přepravit do místa karantény městskou hromadnou dopravou ani taxislužbou, a musí si tak ve všech případech zajistit odvoz. Na osobu, která repatriovaného vyzvedne, se za dodržení hygienických podmínek nevztahuje povinnost karantény. Povinnost jednotlivce oznámit datum a způsob repatriace nadále trvá vyjma případů, kdy k přepravě do ČR využije pouze registrovaného autobusového přepravce a kdy je repatriační let organizován Ministerstvem zahraničních věcí ČR.

Od 27. dubna t.r. je možno namísto 14 denní karantény při návratu ze zahraničí předložit negativní test na COVID 19 (udělaný na vlastní náklady). Negativní test je nutno předložit při překročení hranic ČR. Možnost, že by si dotyčný v průběhu karantény nechal následně udělat test v ČR jako samoplátce a karanténa mu byla v případě negativního výsledku ukončena, zatím není možná.