česky  shqip  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

V rámci prevence proti šíření koronaviru provádějí kosovské orgány kontroly na hraničních přechodech

Od 8. února t.r. bylo v Kosovu testováno vice jak 50 občanů s podezřením na infekční onemocnění koronavirus. Všem pacientům byly odebrány vzorky pro laboratorní testy a byli vyšetřeni týmem infektologů. Centrum klinické univerzity v Kosovu oznámilo, že všechny vzorky byly negativní.

Od 8. února t.r. bylo v Kosovu testováno vice jak 50 občanů s podezřením na infekční onemocnění koronavirus. Všem pacientům byly odebrány vzorky pro laboratorní testy a byli vyšetřeni týmem infektologů. Centrum klinické univerzity v Kosovu oznámilo, že všechny vzorky byly negativní. V rámci prevence provádějí kosovské orgány kontroly na hraničních přechodech a soustřeďují se především osoby, které cestovaly do Itálie a dalších zemí, kde se koronavirus vyskytl.

Informace o koronaviru vyvolalo v Kosovu zvýšený zájem o respirátory, léky a dezinfekční prostředky, nicméně obchody s potravinami zatím nezaznamenaly větší poptávku po trvanlivých potravinách.

Vláda Kosovské republiky uvolnila 400 tis. EUR na prevenci proti šíření koronaviru. Ministr zdravotnictví a sociálních věcí A. Vitia uvedl, že všechna příslušná zdravotnická zařízení jsou připravena a vybavena odbornými a technickými kapacitami. Zdravotní týmy jsou rovněž na všech hraničních přechodech včetně letiště v Prištině.