česky  shqip  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Nové opatření Vlády ČR - zákaz vstupu nerezidentních cizinců do České republiky, jakož i výstupů českých občanů ze země bude rozšířen na všechny země

Vláda České republiky rozhodla, že zákaz vstupu nerezidentních cizinců na území České republiky, jakož i výstupů českých občanů ze země, bude od pondělí 16. března 2020 rozšířen na všechny země, tedy nejen tzv. země vysoce rizikové.

1. Vláda České republiky rozhodla, že zákaz vstupu nerezidentních cizinců na území České republiky, jakož i výstupů českých občanů ze země, bude rozšířen na všechny země (nejen na tzv. vysoce rizikové) od pondělí 16. března 0:00 SEČ.

Podrobnosti včetně informací o výjimkách a otevřených mezistátních přechodech jsou k dispozici zde: https://www.mvcr.cz/docDetail.aspx?docid=22239932&doctype=ART.

2. Vláda České republiky rovněž rozšířila povinnou karanténu pro osoby vstupující do České republiky ze všech vysoce rizikových zemí od pátku 13. března 2020, 12:00 SEČ.

Aktuální seznam zahrnuje 15 rizikových zemí: Čína, Itálie, Írán, Jižní Korea, Španělsko, Německo, Francie, Švýcarsko, Norsko, Dánsko, Nizozemsko, Švédsko, Spojené království, Belgie a Rakousko. Aktualizovaný seznam je k dispozici zde: https://koronavirus.mzcr.cz/staty-sveta-s-vysokym-rizikem-prenosu-nakazy/