česky  shqip  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: (@MZV)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Česká expertka školila kosovské pracovníky centra pro děti s postižením

Ve dnech 30. listopadu až 4. prosince 2015 proběhlo v Prištině v rámci projektu české rozvojové pomoci (finančně zajištěného ze zdrojů České rozvojové agentury) a realizovaného Nadací Člověk v tísni školení v Centru pro podporu vývoje a sociálního začleňování dětí s postižením a pomoci jejich rodinám – REA.

Školení vedla paní Mgr. Terezie Hradilková, metodička Centra podpory transformace a členka rady Společnosti pro ranou péči v České republice. Hlavním partnerem jí byla speciální pedagožka Skhurta Berisha se svými kosovskými spolupracovníky, včetně dobrovolníků Nadace Člověk v tísni. Kurzy byly zaměřeny na odborná i manažerská témata:

1. Podpora rodin a plánování s rodinami dětí s postižením v podmínkách ambulantního, tedy docházkového centra.

2. Rozdíly mezi stimulací dítěte s orgánovým a centrálním postižením.

3. Pomůcky, metodiky a postupy pro podporu, stimulaci a učení dětí s postižením od 0 do 6 let.

4. Řízení a osvěta, propagace.

Kosovští partneři rovněž konzultovali s českou školitelkou možnosti potencionální spolupráce, otázky týkající se personálních, materiálních a metodických zdrojů a plány centra REA na rozvoj směrem k terénní práci pro sociálně slabé Kosovany z mimoměstských oblastí.

Centrum REA v průběhu školení navštívil český velvyslanec v Prištině pan Ivo Šilhavý, který ocenil práci české expertky i úsilí pracovníků centra.

 

Galerie


REA Training