česky  shqip  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: ZU Pristina
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Česká rozvojová agentura podporuje kosovské zdravotnictví

Dne 20. června 2017 přijal dr. Aftim Avdaj, ředitel zdravotnického střediska v Prizrenu, dar sestávající z oftalmologického vybavení od realizátora projektu, české nevládní organizace „Člověk v tísni“. Pilířem daru je moderní oftalmologický přístroj tonometr, který umožní specializovaná oční vyšetření běžným lidem a doposud ve výbavě nemocnice chyběl. Český velvyslanec Ivo Šilhavý vyjádřil potěšení nad touto událostí a zdůraznil význam české rozvojové pomoci Kosovu v oblasti zdravotnictví.    

Ředitel nemocnice dr. Avdaj poděkoval za lékaře i pacienty a zmínil, že přístroj bude okamžitě využíván v širokém spektru specializovaných očních vyšetření.

V rámci projektu „Integrace osob s postižením zraku a prevence zhoršení zraku v Kosovu v letech 2015–2017“, financované z prostředků České rozvojové agentury a implementované nevládní nadací Člověk v tísni, mají tři oční nemocnice v Prištině, Peje a Prizrenu možnost využívat oftalmologické vybavení a školení v oblasti oftalmologie zaměřené na zlepšení diagnostiky a léčby očních onemocnění u dětí a dospělých.

Galerie


Czech Development Agency supports Kosovar Healthcare System